DZIKI SMAK – Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Mojżyszkiem.

Źródło : https://kultura.tychy.pl/
Wiadomości polityczne, kulturalne i sportowe w Tychach.
Klub Urbanowice MCK – 23 czerwca 2021 r., godz. 17:00Dziki Smak to podróż przez kontynenty i kultury śladem roślin i ich wyjątkowych właściwości. Ludzie na całym świecie od wieków poddają rośliny enzymatycznemu utlenianiu (fermentacji), żeby wydobyć z nich pełny smak, wyraziste aromaty, kolor i przede wszystkim właściwości. Tak powstaje herbata, kakao, kawa, kapusta kiszona, kajmak, wanilia… A nasze prababki fermentowały dziko rosnące liście i kwiaty robiąc z nich wyjątkowe herbaty – spróbujemy nauczyć się tej sztuki!
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy:
tel. 726 261 375
urbanowice@mck.tychy.pl

Źródło : https://kultura.tychy.pl/