Warsztaty fotograficzne z Rafałem Klimkiewiczem.

 


Miejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26 – 29 maja 2021 r., godz. 10.00-16.00

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w sobotę, 29 maja, na warsztaty fotograficzne z Rafałem Klimkiewiczem. Ich tematem będzie selekcja materiału. To idealna okazja na skonsultowanie tworzonego cyklu zdjęć, szczególnie powstających materiałów dokumentalnych, reporterskich. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które tworzą już cykl zdjęć i chcą uzyskać wsparcie w jak najlepszym wyrażeniu się za pomocą fotografii. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania jak stworzyć ciekawą historię, jak opowiedzieć zdjęciami to co się widziało, jakich błędów unikać, jak z wielu wykonanych kadrów wybrać te kilkanaście lub tylko kilka najlepszych?
Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe na adres info@ttf.tychy.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W jednym mailu może zostać zgłoszona tylko jedna osoba. Warsztaty odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z zaleceniami obowiązującymi w dniu spotkania.
Zakwalifikowane osoby otrzymają potwierdzenie mailem i będą proszone o przesłanie swoich zdjęć (do 25 plików), jeszcze przed warsztatami. Dzięki temu prowadzący warsztaty będzie miał więcej czasu na zapoznanie się z fotografiami uczestników. W mailu potwierdzającym udział będzie link do serwera. Prosimy o sprawdzanie folderu ze spamem.

Rafał Klimkiewicz jest współzałożycielem i szefem Agencji Fotograficznej EDYTOR. Wcześniej fotograf prasowy etatowo związany m. in. z „Gazetą Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”. Jedne z pierwszych jego zdjęć ukazywały się w tygodniku „Echo”. Autor słynnej fotografii „I znów ten cholerny, zadymiony Śląsk…”, która została zdjęciem roku Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej i znalazła się w gronie czterdziestu najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografii. W 2019 roku zdjęciami z cyklu „Trans” wygrał konkurs Śląska Fotografia Prasowa, wielokrotnie był jurorem konkursu Tychy Press Photo. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego i student w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie, honorowy członek TTF-u.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych.
Partnerzy i patroni: Miejskie Centrum Kultury w Tychach, portal tychy.info i Tychy Press Photo.


Źródło : http://www.ttf.tychy.pl/