Castorama zaprasza do wspólnego świętowania z okazji Dnia Dziecka.

 


Rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie zdolności manualnych poprzez zajęcia techniczne to najlepszy sposób na pobudzenie twórczej aktywności dziecka, a jednocześnie na oderwanie go od ekranu komputera. Dlatego właśnie Castorama zaprasza najmłodszych do udziału w konkursie, a w nim do wspólnego majsterkowania, które nie tylko rozwinie ich umiejętności, ale również pozwoli poznać zagadnienie bioróżnorodności.

Castorama niezaprzeczalnie kojarzy się z pasją do tworzenia oraz majsterkowaniem, dlatego od lat zachęca również najmłodszych dopodejmowania wyzwań manualnych. Jednym z elementów promujących aktywności DIY są odbywające się w sklepie bezpłatne warsztaty Majsterkowo, skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat. Co roku w ramach warsztatów odbywa się ich specjalna odsłona z okazji Dnia Dziecka. W tym roku wydarzenie przeniesione zostało do wirtualnej rzeczywistości, a Castorama  zachęca  w nim do rozbudzenia pasji do majsterkowania i miłości do ochrony środowiska naturalnego u dzieciinspirując do stworzenia wyjątkowych prac i wzięcia udziału w konkursie „Zaproś życie do ogrodu”.

W tegorocznej edycji konkursu Castorama pomoże zadbać o bioróżnorodność, która jest podstawą życia na Ziemi.Różnorodność biologiczna zapewnia nam m.in. dostęp do czystego powietrza, dobrej jakości wody, żyznych gleb. Jej ochrona ma istotne znaczenie w walce ze zmianami klimatu.

Celem konkursu jest podnoszenie poziomu wiedzy o zagadnieniu bioróżnorodności, zachęcenie do majsterkowania i rozwijanie pasji do ogrodnictwa, nawet tego w skali mikro. Konkurs będzie trwał w dniach 24-31 maja. Żeby wziąć w nim udział wystarczy w komentarzu, pod postem na Facebooku dotyczącym akcji, zamieścić zdjęcie pracy dziecka przedstawiającej sposoby dbania o bioróżnorodność w swoich ogrodach, na swoich balkonach. Może to być posadzenie roślin miododajnych, zbudowanie domku i poidełka dla pszczół itp. Na stronie internetowej Castorama.pl można znaleźć różne  treści edukacyjne na temat bioróżnorodności oraz propozycje wykonania prac https://www.castorama.pl/informacje/majsterkowo/majsterkowo-online/majsterkuj-razem-z-nami.

Jury wybierze jedenaście najciekawszych prac, a ich autorzy otrzymają nagrody, które pozwolą na dalsze rozwijanie swoich pasji. Są to bony na zakupy w Castoramie – jeden o wartości 500 złotych i 10 o wartości 200 złotych.