Wokół tyskiego Gemini Park rośnie największe w regionie handlowe „Power Center”.

 


Pomiędzy ulicą Beskidzką a Towarową w Tychach powstaje jedna z najatrakcyjniejszych przestrzeni handlowych na Śląsku. Powstają nowe sklepy, trwa także rozbudowa tyskiej galerii.

Wokół Gemini Park Tychy rozwija się największe w regionie handlowe „Power Center”, które docelowo zaoferuje ponad 100 000 metrów kwadratowych powierzchni GLA. Obecnie składa się na to market budowlany Obi o powierzchni 8 000 mkw., sklep Media Markt, który liczy 4 000 mkw., a także będąca w rozbudowie galeria Gemini Park. W marcu otwarto ponadto duży market DIY.

Pod koniec marca br., otwarty został market budowlany Castorama o powierzchni 10 000 mkw., który zastąpił zlikwidowane w 2020 roku Tesco. Jesienią otwarty ma zostać jeszcze market budowlany Merkury, który liczył będzie 6 000 mkw.

Równolegle trwa rozbudowa Gemini Park Tychy. W ramach inwestycji, która zakończy się jeszcze w tym roku, centrum handlowe zostanie powiększone o 6 500 mkw. GLA, na których powstaną m.in. sklepy i punkty usługowe, a przede wszystkim kino. Docelowo galeria liczyła będzie ponad 43 000 mkw. powierzchni.

Na tym nie koniec inwestycji wokół Gemini Park Tychy, ponieważ do zagospodarowania pozostaje około 45 000 mkw. powierzchni pod kolejne realizacje. Terenami już interesują się m.in. znane sieci meblowe i sportowe. Również Gemini Holding, właściciel tyskiej galerii, nie wyklucza w najbliższych latach kolejnych inwestycji, w tym uzupełnienia oferty o retail parku.

Źródło : https://www.urbanity.pl/