Zina 4 liga : GKS II Tychy – Iskra Pszczyna 10:0

Choć podopieczni trenera Jarosława Zadylaka byli zdecydowanym faworytem tego meczu, to jednak ciężko było przewidzieć taką masakrę.

Już w pierwszej akcji tyszanie za sprawą Biegańskiego objęli prowadzenie. Pomocnik GKSu wykorzystał podanie Misztala i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku otworzył wynik. Niespełna dwie minuty później Stefaniak uderzeniem z głowy w długi róg podwyższył rezultat na 2:0 i straty z pierwszego meczu naszych drużyn zostały odrobione.

Tyszanie jednak ani myśleli spocząć na laurach. W 12. minucie Krężelok idealnie dograł do wybiegającego na wolne pole Kasprzyka, a ten precyzyjnym lobem pokonał golkipera gości. W następnej akcji Kasprzyk wespół z Biegańskim „rozklepali” defensywę Iskry, ale uderzenie tego drugiego minimalnie minęło się z bramką. Inaczej było w 17. minucie, kiedy to Bartosz Rutkowski dograł piłkę do Kargulewicza, a ten płaskim strzałem tuż przy słupku podwyższył na 4:0.

Gospodarze po tym trafieniu dali swoim rywalom chwilę wytchnienia. Po 10 minutach „Trójkolorowi” kontynuowali dzieło zniszczenia. Na 5:0 celną główką popisał się Biegański. W następnej akcji Krężelok uruchomił Kargulewicza, ten odważnie wszedł między obrońców i uderzył po dalszym rogu. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i ku rozpaczy Chmiela, po raz szósty tego dnia wpadła do siatki.

Kolejne dwa trafienia padły łupem kapitana tyszan. Rutkowski wpierw pewnie wykonał rzut karny, by po kilkudziesięciu sekundach efektowną ruletką zmienić wynik na 8:0.

Goście na swoją pierwszą okazję czekali do 49. minuty, ale czujnością pod własną bramką wykazał się Stefaniak, który głową wybił piłkę z linii bramkowej. Kilka minut później wszystko wróciło już na właściwe tory i tyszanie raz za razem nękali przeciwników groźnymi akcjami. Szkopuł w tym, że zaczęła szwankować skuteczność.

W przeciągu pięciu minut Kasprzyk trzykrotnie stawał przed szansą zmiany wyniku, ale za każdym razem piłka jak zaczarowana mijała się z bramką pszczynian. Popularny „Pompa” nie dawał jednak za wygraną, a jego upór został wynagrodzony w 69. minucie. Cała akcja zaczęła się od Nowaka, wprowadzonego chwilę wcześniej na plac gry, który niczym bolid F1 pomknął prawą stroną mijając kolejnych rywali i idealnie wystawił piłkę do nadbiegającego napastnika. Najskuteczniejszy strzelec tyszan huknął „pod ladę” i zrobiło się 9:0.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Kasprzyk jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, ustalając tym samym wynik spotkania na 10:0.

Pozostawmy ten mecz bez komentarza – krótko skwitował trener gości Jan Wleciałowski.

Dużo więcej do powiedzenia po meczu miał za to grający trener tyszan Łukasz Kopczyk.

Po to trenujemy, żeby tę swoją wyższość pokazać w meczu o punkty. Takie spotkania nie zdarzają się często, ale naszą miarą szacunku dla przeciwnika było to, że nie odpuściliśmy do samego końca i nie przestawaliśmy strzelać. Na pewno w drugiej połowie przytrafiło się nam więcej przestojów w grze, ale trzeba uczciwie przyznać, że wynik był już ustalony znacznie wcześniej.

10:0 Kasprzyk (87.)

Sędziował: Dawid Bukowczan (Węgierska Górka)

GKS II Tychy: 99. Dana – 3. Stefaniak, 19. Kopczyk (46, 7. Bielusiak), 4. Zarębski, 79. Machowski (46, 97. K. Rutkowski Ż), 47. Biegański (63, 5. Nowak), 77. B. Rutkowski, 34. Krężelok (73, 7. Kokoszka), 11. Misztal (73, 6. Blach), 18. Kargulewicz (46, 24. Paluch), 9. Kasprzyk. Trener Jarosław Zadylak.