Nowa rodzina 500 Hey Google: styl 500 i technologia Google’a.

 


Fiat i Google łączą siły w ramach ekskluzywnej współpracy pod nazwą „500 Hey Google”. W jej ramach powstanie seria specjalna nowej rodziny 500, która dzięki integracji Mopar Connect i usług oferowanych przez Asystenta Google w „My Fiat Action”, umożliwia Klientom łączność ze swoim samochodem nawet wtedy, gdy są od niego oddaleni. Za pomocą poleceń głosowych Użytkownik może prosić o informacje o samochodzie i je otrzymywać oraz wchodzić z nim w interakcję.

Jedną z tajemnic niekwestionowanego sukcesu rodziny Fiata 500 jest bez wątpienia nadążanie za najnowszymi trendami. Potwierdza to nowa seria specjalna Hey Google, która oferuje inteligentne, przyjazne dla Użytkownika, intuicyjne rozwiązanie, demokratyczne i bogate w funkcje, jak zawsze, zaprojektowane dla ułatwienia codziennego życia. Seria specjalna Hey Google to kolejny krok w interakcji z samochodem, nawet jeśli nie znajdujemy się aktualnie za jego kierownicą. Gdziekolwiek jesteśmy, również siedząc wygodnie na domowej sofie, wystarczy powiedzieć „OK Google, zapytaj My Fiat…”, aby dowiedzieć się na przykład, gdzie zaparkowany jest nasz samochód, ile paliwa pozostało w baku, gdzie znajduje się najbliższy autoryzowany serwis lub ile kilometrów nasza 500 przebyła w danym dniu. Można także sprawdzić, czy zamknęliśmy drzwi swojego auta lub czy przypadkiem bagażnik nie pozostał otwarty.

W interakcji z Mopar Connect Fiata, w który wyposażona jest nowa rodzina 500 Hey Google, Asystent Google nie tylko dostarcza wszystkich informacji potrzebnych, aby monitorować stan pojazdu, znaleźć lokalizację samochodu, czy kontrolować jego przebieg, usługa przydatna zwłaszcza dla menadżerów flot, ale może również wysyłać komendy, jak blokowanie i odblokowywanie drzwi, czy mrugnięcie światłami awaryjnymi. Dzięki „My Fiat Action” pozostawanie w kontakcie z samochodem nigdy nie było tak łatwe: można zawsze nim sterować za pomocą poleceń głosowych za pośrednictwem smartfona.
Dzięki „My Fiat Action” można aktywować powiadomienia wysyłane na smartfona, jeśli samochód opuści określoną wcześniej strefę lub nawet jeśli porusza się z prędkością wyższą niż ustawiony wcześniej limit.

Styl 500 Family Hey Google.
W przypadku Fiata 500 styl był i jest zawsze najważniejszy. W serii specjalnej Hey Google elementy stylistyczne 500 i Google’a idealnie się łączą, tworząc niezwykle modną kolorystykę w dwóch podstawowych barwach: białe nadwozie z czarnym błyszczącym dachem i obudowami lusterek. Ponadto, znajdziemy tu odniesienie (po raz pierwszy w branży motoryzacyjnej) do pustej strony wyszukiwarki w postaci emblematu „Hey Google”, umieszczonego także na błotnikach każdego modelu z nowej rodziny 500. Słupki środkowe są także ozdobione wzorem inspirowanym kolorami Google’a. W kabinie ten sam motyw odnajdujemy na nowych fotelach z wszytą metką z logo „Hey Google”. Deska rozdzielcza w kolorze srebrnym matowym jest ozdobiona białym logo „500”. Motyw „Hey Google” pojawia się również na ekranie powitalnym 7-calowego, centralnego ekranu dotykowego: jest to animacja z charakterystycznymi „cząsteczkami”, tworzącymi następnie literę „G”, jak Google, i ostatecznie zmieniające się w logo Fiata.
Ponieważ wszystkie elementy serii specjalnej zaprojektowano tak, by ułatwić korzystanie z nowoczesnych technologii w samochodzie, Klient w momencie zakupu pojazdu otrzymuje specjalny zestaw powitalny (tzw. „Welcome Kit”).
Zawiera on obudowę kluczyka, a także list powitalny, w którym opisano w czterech prostych krokach sposób zakończenia konfiguracji i rozpoczęcia interakcji z samochodem.

Fiat 500 Hey Google.
W specjalnej wersji Hey Google kultowa 500 wyróżnia się dwukolorowym nadwoziem w kolorze białym i czarnym błyszczącym dachem, 15-calowymi felgami aluminiowymi, nową, ciemną kolorystyką wnętrza z nowymi fotelami, sportową, miękką w dotyku kierownicą wielofunkcyjną oraz z nową deską rozdzielczą w kolorze srebrnym matowym z białym logo „500”. 500 Hey Google oferuje w standardzie tempomat, system multimedialny Uconnect™ z 7-calowym ekranem dotykowym, DAB oraz kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, 6 głośników i usługi Mopar® Connect. Dostępna w wersji hatchback i cabrio, 500 Hey Google jest wyposażona w napęd hybrydowy o mocy 70 KM, zgodny z normą Euro 6D-Final. Model jest oferowany również w kolorach: Biały Gelato, Szary Carrara, Czarny Vesuvio, Szary Pompei i Niebieski Italia.Źródło : https://www.media.stellantis.com/