Czasowe wyłączenie świateł na skrzyżowaniu Mikołowska/Burschego.

 


Uwaga kierowcy! Od czwartku, 1 kwietnia, zostanie czasowo wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej i Burschego w Tychach. To kolejne skrzyżowanie, jakie jest modernizowane w ramach szerokiego projektu „Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem”.

Trwająca przebudowa skrzyżowania ulic Mikołowskiej i Burschego wkracza w kolejną fazę. Od środy – 31.03 – w tym rejonie nasilone zostaną roboty drogowe, a od czwartku – 1.04 – zostanie czasowo wyłączona sygnalizacja świetlna. W rejonie skrzyżowania należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

Wyłączenie to jest konieczne, by wykonawca zadania mógł przeprowadzić demontaż obecnie eksploatowanej sygnalizacji. Dokładnie chodzi o konstrukcje wsporcze, sygnalizatory, elementy detekcji, sterownik oraz okablowanie. Równolegle prowadzone będą prace na tarczy skrzyżowania, które po przebudowie zyska nową geometrię.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Jednocześnie przepraszamy za wszystkie utrudnienia i niedogodności związane z realizacją inwestycji.

Wyłączenie sygnalizacji potrwa nie dłużej niż 2 tygodnie.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/