TENGLONG rozpoczął budowę dużego zakładu w KSSE w Bieruniu.

 


23 marca 2021 roku nastąpiło symboliczne wbicie łopaty na placu budowy przy ulicy Strefowej. Azjatycki inwestor – firma TENGLONG POLSKA S.A. rozpoczął budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej. Prace budowlano-montażowe potrwają przez około pół roku.

Obecny na wydarzeniu związanym z oficjalnym rozpoczęciem budowy Burmistrz Krystian Grzesica zwrócił uwagę na to, jak ważna – na etapie pozyskiwania nowych inwestorów – była realizacja inwestycji drogowych na terenach inwestycyjnych w Bieruniu. To dzięki bardzo dobrej ofercie infrastrukturalnej Miasto Bieruń jest miejscem przyjaznym dla biznesu.

Warto przypomnieć, że jesienią 2018 roku oddany do użytku został drugi odcinek ulicy Strefowej, przy której rozpoczeła się właśnie budowa nowego zakładu TENGLONG, a niebawem ruszy również budowa zespołu obiektów magazynowo-produkcyjnych Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej OSM Bieruń (obecnie trwają prace projektowe).

  • Inwestor: TENGLONG POLSKA S.A. (z chińskim kapitałem)
  • Zajęta powierzchnia: 4 ha
  • Wartośc inwestycji: 100 milionów złotych
  • Przewidywana ilość miejsc pracy: 600
  • Termin zakończenia budowy: wrzesień 2021
  • Miejsce powstawania zakładu: ul. Strefowa (w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bieruniu).

Tenglong Polska produkuje części i akcesoria do pojazdów silnikowych oraz rury, przewody, węże i ich wyposażenie. Firma zajmuje się także produkcją m.in. profili drążonych i łączników ze stali, a także prowadzi prace naukowo-rozwojowe. Od kilku lat działa już w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bieruniu w ramach kompleksu Flexider Poland Sp. z o.o przy ulicy Ekonomicznej. Poprzez nowy projekt inwestycyjny firma zamierza zwiększyć swoją zdolność produkcyjna.


Źródło : https://www.bierun.pl/