Bieruń wspiera Seniorów.

 


Drodzy Seniorzy pamiętajcie, że w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa możecie na nas liczyć w każdej sprawie. Nie jesteście sami! Pragniemy pomagać Wam w codziennych czynnościach. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej włączył się w realizację rządowego programu WSPIERAJ SENIORA. Zachęcamy do korzystania z infolinii!

Już od października zeszłego roku Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej realizuje Program „Wspieraj Seniora”, który ma na celu dofinansowanie gmin w zakresie realizacji usługi wsparcia na rzecz Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia polega na przykład na dostarczeniu Seniorom zakupów i lekarstw.

Program adresowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19, w szczególnych przypadkach osoby poniżej 70 roku życia.

22 505 11 11 – to numer infolinii, pod który Seniorzy zgłaszać mogą swoje potrzeby. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu otrzyma zgłoszenie i udzieli Seniorowi pomocy. Dzwońcie!

Na czym polega program? Seniorzy dzwonią na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej. Pracownik ośrodka kontaktuje się z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia. Koszty zakupów pokrywa Senior. Realizacja tego zadania obejmuje ciągłe kontrolowanie aplikacji (również w weekendy) i zlecanie zakupów (również w weekendy).Źródło : https://www.bierun.pl/