190 propozycji do tyskiego Budżetu Obywatelskiego.

 


25 lutego br. zakończyło się zbieranie wniosków do tegorocznego tyskiego Budżetu Obywatelskiego. Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie zniechęciły mieszkańców miasta – tyszanie zgłosili 190 propozycji.

Wszystkie zgłoszone wnioski zostaną teraz poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Projekty będą sprawdzane m.in. pod kątem możliwości zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego oraz zgodności z obwiązującymi w mieście planami i programami. Szczegóły dotyczące złożonych projektów będą zamieszczone na stronie razemtychy.pl już w połowie maja br.

Od 13 lipca do 20 września zaplanowano promocję projektów. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 20 września. Każdy mieszkaniec Tychów niezależnie od wieku będzie mógł wziąć w nim udział i zdecydować, które projekty mają zostać zrealizowane w następnym roku.

Lista wygranych projektów zostanie opublikowana na stronie razemtychy.pl do 7 października 2021   r.

– Chciałbym podziękować wszystkim autorom złożonych projektów, wszystkim, którzy złożyli podpisy na listach poparcia poszczególnych projektów, a także osobom, które pracowały nad kolejną edycją budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Dzięki waszej pracy i zaangażowaniu zostanie zrealizowanych wiele świetnych pomysłów i projektów, które zmienią nasze miasto – mówi Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.    

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim na stronie: razemtychy.pl


Źródło : http://umtychy.pl/