„Mobilizacja na 200 procent”. Przed meczami play-off GKS Tychy – Ciarko STS Sanok.

 


Dzisiaj, 23 lutego w pierwszej parze ćwierćfinału fazy play-off Polskiej Hokej Ligi mistrz Polski i zwycięzca sezonu zasadniczego zmierzy się z ósmą drużyną sezonu regularnego Ciarko STS Sanok. – Dla nas to wielkie wyzwanie. Będziemy zmobilizowani na 200 procent – zapewnia Maciej Witan, zawodnik drużyny z Sanoka.
W sezonie zasadniczym obie drużyny zmierzyły się czterokrotnie, trzy mecze wygrali tyszanie, ale 22 listopada ubiegłego roku przegrali z beniaminkiem. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla sanoczan.
Tyszanie mają mocną ekipę
– To spotkanie nam nie wyszło, ale pozostałe mecze wygraliśmy, chociaż dwa były na styku. Niestety, grać będziemy bez kibiców, ale mamy atut własnego lodowiska, bo zajęliśmy wyższe miejsce. Nasza sytuacja kadrowa jest bardzo dobra, mamy mocną ekipę i celem jest zdobycie mistrzostwa Polski. Wiemy jednak doskonale, że nasz najbliższy rywal będzie bardzo zmobilizowany – mówił Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.   – Dla nas nie ma znaczenia, z jakiego miejsca przystępujemy do play-off. Będziemy zmobilizowani na 200 procent. Chcemy wygrać jakiś mecz, pokazać się z jak najlepszej strony – podkreślał Maciej Witan, czołowy hokeista drużyny z Sanoka. Wtorkowe spotkanie rozpoczyna się o godz. 18:00.
Nowe rozdanie, nowe logo, nowa jakość
23 lutego, wraz ze startem fazy play-off Polska Hokej Liga oraz marka Polski Hokej oficjalnie zaczną posługiwać się nowymi logotypami, które zwyciężyły w otwartym konkursie zorganizowanym jesienią 2020 roku. To koncepcja Szymona Marciniaka, studenta Komunikacji wizualnej –  projektowania graficznego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. – To połączenie profesjonalnej typografii i znaku w stylu, który nazwałbym  amerykańskim – mówił po rozstrzygnięciu konkursu dr hab. Dawid Korzekwa z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, przewodniczący jury. – Zwycięskie logo, to znak graficzny, który dobrze się skaluje i odmienia w wyznaczonych kategoriach – podkreślał Przemo Łukasik, kolejny z jurorów, architekt, współtwórca studia Medusa Group i autor koncepcji projektu Narodowego Centrum Sportów Lodowych.
Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.
Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv