GKS Tychy wygrał sezon zasadniczy PHL. W ćwierćfinale zagra z Ciarko STS Sanok.

 


Najlepszą drużyną sezonu regularnego został mistrz Polski, na drugim miejscu uplasował się JKH GKS Jastrzębie, a na trzecim KH Energa Toruń. Już we wtorek rozpoczynają się ćwierćfinały play-off, które zapowiadają się bardzo ciekawie.

W 36. kolejkach GKS Tychy zdobył 83 punkty. Obrońcy tytułu mistrzowskiego utrzymali pierwsze miejsce, chociaż w środę niespodziewanie przegrali z Zagłębiem Sosnowiec. To był mecz z wieloma zwrotami akcji. Na kwadrans przed zakończeniem trzeciej tercji sosnowiczanie prowadzili 4:2. Tyszanie włączyli szósty bieg, szybko strzelili trzy gole. W regulaminowym czasie gry było jednak 5:5. W dogrywce złote trafienie zaliczył Aleksandr Rodionow. Tym samym przedostatnia drużyna ligi wygrała czwarty mecz z rzędu. W piątek nie było już niespodzianki, tyszanie bardzo wysoko wygrali z GKH Stoczniowcem Gdańsk. Już po pierwszych 7. minutach było 4:0 dla śląskiej drużyny. To była bardzo surowa lekcja, bo mecz zakończył się wynikiem 10:0. 

Pora na ćwierćfinały play-off

W ćwierćfinale fazy play-off GKS Tychy zmierzy się z Ciarko STS Sanok, JKH GKS Jastrzębie z TAURON Podhalem Nowy Targ, KH Energa Toruń z Comarch Cracovią, a GKS Katowice z Re-Plast Unią Oświęcim. Pierwsze spotkania już we wtorek, 23 lutego, a mecze będą rozgrywane do czterech zwycięstw.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale wszystkie spotkania ćwierćfinałowe fazy play-off kibice będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv