Podsumowanie zimowego okresu przygotowawczego GKS-u Tychy.

 


Piłkarze GKS Tychy już w najbliższą sobotę, zaległym spotkaniem 17. kolejki Fortuna 1 Ligi z ŁKS Łódź (g. 12:40), zainaugurują pierwszoligową wiosnę. Za podopiecznymi Artura Derbina stosunkowo krótki, bo kilkutygodniowy okres przygotowawczy, w którym rozegrali siedem meczów sparingowych i odbyli zgrupowanie w Ustroniu.

7 stycznia – pierwszy trening po urlopach

Tyszanie do wspólnych treningów po zimowych urlopach powrócili w czwartek, 7 stycznia, czyli 44 dni przed meczem z łódzkim klubem. Pierwszym etapem były tradycyjnie badania i testy wytrzymałościowo-szybkościowe.

Po nieco ponad dwóch tygodniach treningów na własnych obiektach, głównie dwa razy dziennie, trójkolorowi rozegrali pierwszy sparing z czeskim drugoligowcem, FK Fotbal Třinec, wygrywając to spotkanie 5:1.

25-30 stycznia – zgrupowanie w Ustroniu

W poniedziałek, 25 stycznia piłkarze GKS udali się do pobliskiego Ustronia, gdzie na obiektach miejscowej Kuźni szlifowali formę przez sześć kolejnych dni. Oprócz intensywnych zajęć w siłowni i na boisku rozegrali także dwie gry kontrolne – z GKS Katowice (0:1) i Ruchem Chorzów (2:1).

Cztery sparingi w lutym

W lutym zielono-czarno-czerwoni powrócili na własne obiekty, przede wszystkim na sztuczne boisko przy Stadionie Miejskim, które z racji posiadania systemu ogrzewania, w aktualnie panujących warunkach atmosferycznych, było i jest ogromnym atutem. Dzięki temu gry kontrolne w Tychach mogły odbyć się na doskonale przygotowanej nawierzchni.

Najpierw jednak tyszanie wybrali się na mecz za południową granicę naszego kraju, gdzie – podobnie jak przed rokiem – zmierzyli się z czołową drużyną słowackiej ekstraklasy, MŠK Žilina (2:3). Ostatnie gry kontrolne odbyły się już w tygodniu kończącym okres przygotowawczy – z Bruk-Bet Termalica Nieciecza (2:0), Puszczą Niepołomice (1:3) i Pniówkiem Pawłowice Śląskie (3:3).

Statystyki zimowych meczów kontrolnych

  • WYNIKI

GKS Tychy – FK Fotbal Třinec 5:1
GKS Tychy – GKS Katowice 0:1
GKS Tychy – Ruch Chorzów 2:1
MŠK Žilina – GKS Tychy 3:2
GKS Tychy – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0
GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 1:3
GKS Tychy – Pniówek Pawłowice Śląskie 3:3

  • STRZELCY BRAMEK

4 gole – Damian Nowak
3 – Bartosz Biel
2 – Szymon Lewicki, Sebastian Steblecki
1 – Łukasz Grzeszczyk, Jakub Piątek, Bartosz Szeliga, Kamil Kargulewicz


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/