Piłkarski program dla dziewczynek rusza ponownie.

 


Już wkrótce startuje druga edycja programu UEFA Playmakers – programu europejskiej federacji piłkarskiej dedykowanego najmłodszym dziewczynkom. Zapisy trwają, a pierwsze zajęcia odbędą się 17 lutego.

UEFA Playmakers to program UEFY oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, prowadzony we współpracy z wytwórnią Disney. Pilotażowo został wprowadzony w siedmiu krajach – w Szkocji, Rumunii, Serbii, Austrii, Belgii, Norwegii i w Polsce. Jego celem jest bezpiecznie i przyjemnie wprowadzić dziewczęta w tajniki piłki nożnej poprzez ruch, zabawę i magię opowiadania historii firmy Disney. W Tychach za projekt odpowiada KKS Polonia Tychy, razem z Przedszkolem Artystyczno-Sportowym „SportArt” oraz GKS Tychy.

Zajęcia są przeznaczone dla dziewczynek w wieku 5-8 lat. Łącznie trwać będą trzy lata, a prowadzone są w sześciomiesięcznych modułach, po 10 treningów każdy. Po pierwszym module, który rozpoczął się pod koniec października 2020 roku, przyszedł czas na drugi. Fabuła ponownie będzie obracać się wokół bajki „Iniemamocni” i rodziny Supersów.

Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w każdą środę o 16:30 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach (ul. Edukacji 21). Rodzice chętnej zawodniczki muszą wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie www.poloniatychy.info. Więcej informacji pod numerem telefonu 501780593 oraz na stronie internetowej klubu.