Kamil Kargulewicz wzmacnia GKS Tychy.

 


Drugim piłkarzem, który wzmacnia GKS Tychy w zimowej przerwie sezonu 2020/21 jest Kamil Kargulewicz. 20-letni pomocnik od kilkunastu dni przebywał na testach w tyskiej drużynie i zaprezentował się z pozytywnej strony, dzięki czemu trafia do GKS na zasadzie transferu definitywnego z Siarki Tarnobrzeg. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Filigranowy, bo mierzący 172 cm zawodnik urodził się 15 września 2000 roku w Staszowie. To właśnie w swojej rodzinnej miejscowości rozpoczynał przygodę z piłką, później szkoląc się również w grupach młodzieżowych KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski oraz Korony Kielce.

Kamila obserwowaliśmy od pewnego czasu. Mimo młodego wieku był liderem Siarki Tarnobrzeg. Posiada cechy, które bardzo cenię u skrzydłowych: jest szybki i nie boi się gry jeden na jeden. Chcieliśmy go jeszcze zobaczyć na tle naszych zawodników i sprawdzić jak funkcjonuje w grupie. Treningi oraz występy w sparingach potwierdziły, że warto go sprowadzić do GKS Tychy – mówi prezes KP GKS Tychy, Leszek Bartnicki.

Przed sezonem 2018/19 Kargulewicz związał się umową z drugoligową wówczas Siarką Tarnobrzeg, której barwy reprezentował przez 2,5 roku. Jesienią młody zawodnik, który występuje na boisku najczęściej w roli skrzydłowego, był wyróżniającą się postacią klubu z Tarnobrzega. Rozegrał 19 meczów na poziomie III ligi, w których zdobył sześć bramek i zaliczył jedną asystę.

Zwiększy konkurencję wśród młodzieżowców, a to bardzo istotne w kontekście wyzwań, które czekają nas w rundzie wiosennej. Kamil występował już na poziomie IV, III i II ligi, nadszedł czas na sprawdzenie się wśród pierwszoligowców. A jeśli dalej będzie ciężko pracował, to ma szansę na kolejne kroki w piłkarskiej hierarchii – dodaje sternik tyskiego klubu.

Kamil Kargulewicz

ur. 15.09.2000 r. w Staszowie
pozycja: boczny pomocnik (skrzydłowy)
kluby w karierze: Pogoń 1945 Staszów, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Korona Kielce, Siarka Tarnobrzeg.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/