Wyniki testów i pierwszy tydzień ciężkiej pracy tyskich piłkarzy.

 


Po badaniach i testach rozpoczęła się ciężka i wytężona praca. W poniedziałek, środę i piątek zajęcia dwa razy dziennie, we wtorek i czwartek jedna jednostka treningowa i w sobotę sprawdzian w grze wewnętrznej. Wolne tylko w niedzielę i od kolejnego tygodnia nadal bez taryfy ulgowej. Piłkarze GKS Tychy na siłowni i sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim wykuwają formę do rundy wiosennej w Fortuna 1 Liga. Obecnie podopieczni Artura Derbina skupiają się nad siłą, wytrzymałością tlenową i doskonaleniem elementów taktyczno – technicznych.

Zimowy okres przygotowawczy jest bardzo ważnym elementem dla każdego piłkarza. Mamy więcej czasu i możemy ciężej popracować, żeby w kolejnych miesiącach nie brakowało siły i mocy. Na pewno najmocniej czujemy w nogach pierwsze tygodnie, ale jesteśmy do nich przygotowani. W trakcie wolnego realizowaliśmy rozpiski indywidualne. To nigdy jednak nie zastąpi treningu z zespołem i teraz możemy się o tym przekonać. Ten tydzień jest naprawdę mocny – mówi Łukasz Moneta, pomocnik GKS Tychy.

Sztab szkoleniowy odpowiednie obciążenia dobrał na podstawie ubiegłotygodniowych testów. Ich wyniki pomogły jeszcze lepiej przygotować zawodników do intensywnych treningów.

Mamy naprawdę kilka ciekawych informacji. Najlepszy „międzyczas” złapany na piątym metrze miał Kacper Piątek i Dominik Połap, a na mecie 30-metrowego odcinka nie mieli sobie równych nasi młodzieżowcy, bramkarz Kacper Dana i Oliver Nowak z drużyny juniorów. Najwyższą prędkość na progu beztlenowym uzyskali natomiast Bartosz Szeliga i Nemanja Nedić, najlepszą restytucję, czyli powrót do wartości wyjściowej, mieli bracia Piątkowie, natomiast największą prędkość rozwinął Łukasz Sołowiej. U niego GPS wskazał „pik” – wyjaśnia Kacper Jędrychowski, asystent trenera GKS Tychy.

Sztab szkoleniowy będzie chciał powtórzyć testy pod koniec okresu przygotowawczego. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z zajęć piłkarzy GKS Tychy na sztucznym boisku.Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/