Niemal 7 000 miejsc wspiera WOŚP.

 


Mimo że 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia, już w niemal 7 000 miejsc można wesprzeć działania jednej z największych organizacji pozarządowych. Od kilku tygodni odbywają się finałowe wydarzenia, a w wielu sklepach lub instytucjach można znaleźć puszki. To oznacza, że już dzisiaj można wesprzeć zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki.

Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu Sztabów i firm po raz kolejny postawiła puszki 29. Finału w marketach, sklepach i innych miejscach, do których uczęszczamy podczas załatwiania codziennych spraw. W tym roku udało się zapisać 6 780 Puszek Stacjonarnych.
Czym jest Sztabowa Puszka Stacjonarna?
To tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna i lokalu.
Jeśli firma chce w swoim lokalu postawić taką puszkę musi się zgłosić do sztabu lub zgłosić przez portal iwolontariusz.wosp.org.pl.
Kolejną formą aktywności i wsparcia celu Finału jest udział w wydarzeniach Sztabów w najbliższej okolicy. W tym roku bardzo wiele z nich przeniosło się do świata online i okazało się, wiele dotychczasowych działań można łatwo przekształcić tak, by zachować dystans społeczny. Zobaczcie niektóre z nich.
Sztab w Warszawie organizuje czytanie fragmentów książek, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zaproszonych zostało wiele znanych osób ze świata książek, filmów, muzyki, a także tych, których z telewizji i internetu. Wydarzenie będzie transmitowane online na stronie sztabowej na Facebooku! Podczas live’ów wolontariusze będą kwestowali do eSkarbonki.