Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach wstrzymuje adopcje zwierząt.

 


𝙐𝙥𝙧𝙯𝙚𝙟𝙢𝙞𝙚 𝙞𝙣𝙛𝙤𝙧𝙢𝙪𝙟𝙚𝙢𝙮, 𝙯̇𝙚 𝙖𝙙𝙤𝙥𝙘𝙟𝙚 𝙬 𝙙𝙣𝙞𝙖𝙘𝙝 𝙤𝙙 𝟮𝟭 𝙜𝙧𝙪𝙙𝙣𝙞𝙖 𝙙𝙤 𝟰 𝙨𝙩𝙮𝙘𝙯𝙣𝙞𝙖 𝙗𝙚̨𝙙𝙖̨ 𝙬𝙨𝙩𝙧𝙯𝙮𝙢𝙖𝙣𝙚*.

*Nie dotyczy osób, które już wcześniej przeszły wizytę przedadopcyjną i czekają na zwierzęta, które są jeszcze leczone.
Dla wszystkich, którzy dzisiaj lub w najbliższych dniach wybierają się do nas po zwierzaka, by podarować go komuś w prezencie, wybraliśmy same najbardziej rasowe, zdrowe i najbardziej przyjazne jakie mamy 🙂 Można obejrzeć na zdjęciu poniżej 🙂
Nadszedł najgorszy czas dla zwierząt, nie tylko schroniskowych ale także tych ze sklepów zoologicznych, hodowli i od osób prywatnych. Tak to Grudzień, czyli sezon gdy pojawia się Mikołaj i Święta Bożego Narodzenia.
Schroniska po Świętach przepełnione są niechcianymi „prezentami”. Zanim zdecydujesz się komuś podarować zwierzaka, zastanów się kilka razy. Trzeba pamiętać, że zwierzęta to nie zabawki czy sprzęt elektroniczny lub para skarpetek. To nie są rzeczy, które można wrzucić do szuflady, wystawić na aukcji w Internecie, czy po prostu wyrzucić do śmieci, kiedy się znudzą. Taki prezent jest żywym stworzeniem, które wymaga opieki. To nie tylko kochany słodziak pod choinką, a obowiązek na kilka/kilkanaście lat, coś. O zwierzę trzeba dbać, karmić je, wychodzić z nim na spacer i je leczyć.
Czy zastanowiliście się czy osoba, której chcecie podarować taki „upominek”, jest na niego gotowa? A co, jeśli mówi, że bardzo by chciała dostać kotka, ale zapomniała wspomnieć, że nie może go mieć bo ma alergię na sierść?
A może dziecko od kilku miesięcy suszy głowę, że pragnie mieć pieska? Czy zostało wcześniej przygotowane na posiadanie zwierzaka?
Zacznij od zrobienia testów alergicznych wszystkim domownikom. Nawet jeśli Twoje dziecko nie jest uczulone, nie oznacza, że pozostali domownicy również nie mają alergii.
Sprawdź, na ile dziecko jest w stanie wykonywać obowiązki związane z posiadaniem psa. Może przez kilka tygodni wyprowadzać psa sąsiada lub zwyczajnie chodzić z samą smyczą w ręce. Dzięki temu przekonasz się czy kiedy będzie musiało wyjść z domu w niepogodę lub piąty raz w ciągu dnia, nie straci zapału do bycia właścicielem czworonoga.
Pamiętaj, że gdy zwierzę kogoś pogryzie to nie Twoje dziecko weźmie na siebie odpowiedzialność, a gdy przyjdzie wybrać się na wizytę u weterynarza, nie ono będzie sponsorem tej „wycieczki”. Odwiedź z nim schronisko, pokaż, jak wyglądają psy dzieci, które też kiedyś chciały pieska, ale po kilku dniach obowiązek wyprowadzania go na spacer stał się zbyt trudny lub po prostu futrzak urósł i nie był już małą puchatą kulką, więc zwyczajnie się znudził. Nie ucz swojego dziecka, że zwierzę można dostać pod choinkę. Jeśli Wasza decyzja jest przemyślana, przyjdź po świętach, kiedy schroniska są przepełnione. Nie rób także prezentu samotnej babci, która nie ma nikogo z kim by mogła na co dzień porozmawiać przy śniadaniu, weź pod uwagę, ze starsza osoba może mieć problem, by przedostać się przez pół miasta do weterynarza z kotem w transporterze. Co, jeśli podupadnie na zdrowiu i sama będzie wymagała opieki? Kto wtedy zajmie się kotem?
Zarówno adopcja, jak i kupno zwierzaka, wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością. Nieważne, czy to chomik, kot, pies czy kanarek.
Apelujemy!!! Nie rób prezentu z żywego zwierzaka !!!
Obraz może zawierać: tekst „OKAZUJE SIĘ, ŻE ZWIERZAKI JEDZA. SRAJĄ ŚMIERDZA z CZĘŚCIĄ TRZEBA WYŁAZIĆ NA SIKU JAK PIZGA. PO co POCOCITO CI NIE KUPUJ ZWIERZĄT NA PREZENT.”