Tyskie Miejskie Centrum Kultury w sieci.

 


Choć w najbliższym czasie nie spotkamy się z Państwem na żywo, nadal chcemy inspirować do twórczych działań. Nie zwalniamy tempa, a wszystkie nasze działania przenosimy do sieci. Zapraszamy na koncerty, warsztaty, spotkania, a nawet konkurs w wersji on-line.

 

Kreatywne Mikołajki

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie Kreatywne Mikołajki, czyli w warsztatach rękodzielniczych on-line, które odbędą się 6 grudnia 2020 r o godzinie 15:00 na Facebook’u Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

W ramach warsztatów kurier dostarczy pod Twoje drzwi paczkę od Świętego Mikołaja, a w niej zestaw z potrzebnymi materiałami do własnoręcznego wykonania ozdoby świątecznej. Warsztaty poprowadzi sam Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem! Celem warsztatów jest rozwój kreatywności, przybliżenie dzieciom historii Świętego Mikołaja oraz dobra zabawa! Warsztaty kierowane są wyłącznie do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Ozdoba, która będzie wykonywana składa się z naturalnych materiałów – wiórów osikowych, a ich twórcą jest „Osikowa Dolina”. Jest to unikatowa oferta pięknych, autorskich zestawów, która są tworzone z wieloletnią tradycją.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Projekt realizowany jest z Budżetu Obywatelskiego oraz Rad Osiedli miasta Tychy.

Formularz i regulamin można znaleźć na stronie:

http://kultura.tychy.pl/kreatywne-mikolajki-rekodzielnicze-warsztaty-online/

 

Rusza konkurs ,,Goiczek albo stroiczek”

Goiczek, stroiczek, czy może kristbaum? Co znaczą te słowa i jak wyglądają tradycyjne śląskie święta? Na te i inne pytania odpowie Stefania Dyduch – wideoblogerka, konferansjerka, autorka scenariuszy, kolekcjonerka rzeczy niezwykłych, przewodniczka po meandrach śląskich tradycji.

Połączymy więc tradycję z nowoczesnością, publikując na naszym Facebooku serię rozmów z tą niezwykle barwną i mądrą postacią. Nie będzie to jednak zwykłe spotkanie on-line – widzowie również będą mogli stworzyć swoje własne ozdoby świąteczne. Jest tylko jeden warunek – muszą one formą oraz estetyką nawiązywać do tradycji i wzornictwa śląskiego.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży.( do 18. roku życia). Albo wykreśl może słowa „wiek szkolny”.

Co należy zrobić, by wziąć udział w konkursie?
– wykonać jedną ozdobę świąteczną według kryteriów określonych w regulaminie,
– zrobić zdjęcie ozdoby,
– wypełnić formularz.

Zgłoszenia przyjmujemy w terminie od 20 listopada do 6 grudnia. O wynikach poinformujemy do 15 grudnia.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia, ale także miłej zabawy podczas procesu tworzenia!

Szczegóły wydarzenia na stronie: kultura.tychy.pl

 

Dla tych zagrają w sieci

Celem przeglądu „Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień” jest popularyzacja dorobku artystycznego zespołów muzycznych z Miasta Tychy i okolic, możliwość ich zaistnienia w świadomości lokalnej społeczności oraz zintegrowanie środowiska muzycznego. W ramach tego cyklu 1 i 15 grudnia o godz. 19 usłyszymy zespół Double Blind.

Double Blind to tyska kapela grająca energetyczną muzykę z gatunku hard rock/grunge/stoner rock. Obecny skład uformował się pod koniec 2015 r. Zespół charakteryzuje się ciężkim brzmieniem, ale stawia też na melodyjne kompozycje. Żywiołowy repertuar uzupełniony o akustyczne ballady to ich obecny przepis na udany koncert. Pełne tajemnic oraz przenośni anglojęzyczne teksty doskonale wpasowują się w klimat tworzonej przez Double Blind muzyki. Zespół ma na koncie wyróżnienie w przeglądzie Żubrowisko 2016, został również
laureatem przeglądu „Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień 2017”, gdzie został jednomyślnie wybrany przez profesjonale jury.

Skład:
Marek Obrębski – wokal & gitara
Piotr Ścieszka „Śniegu” – perkusja
Michał „Majan” Majocha – bass
Sebastian Olszanowski – gitara

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/MCKTychy

 

Klub Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury w Tychach:

wtorki godz. 15.00 survival z Krzysiem Lewickim

środy godz. 15.00 balet i taniec nowoczesny z Angeliną Pietraszek

piątki godz. 15.00 plastyka i rękodzieło z Panią Marią Blachnicką-Bielecką

3.12, godz. 17.00, Czwartek z Teatrem dla Dzieci w Klubie Wilkowyje MCK // Teatr Trip

7.12, godz. 19.00, Spotkanie z Podróżnikiem w Klubie Wilkowyje MCK // Kanada opowieść o syropie klonowym, Indianach i wielorybach; opowiadają Kasia, Marek i Malwina

10.12, godz. 19.00, Czwartek z Teatrem dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK // Teatr Wojtka Kowalskiego „Uwolnić słowa-Miłość”

Link do wydarzeń: https://www.facebook.com/klub.wilkowyje.mck

 

Klub Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury w Tychach:

Poniedziałki: 17:00 Zajęcia plastyczne – prowadzi Bogna Bielecka

Wtorki: 17:00 Rękodzieło dla dorosłych – prowadzi Małgorzata Połubok

Czwartki: 17:00 Rękodzieło dla dzieci – prowadzi Maria Mazur-Cichy

Piątki: 17:00 Majsterkowicz – prowadzi Grzegorz Porcz

25 listopada zapraszamy na spektakl online pt. „Fabryka Śniegu” w wykonaniu Teatru Trip.

Link do wydarzeń: https://www.facebook.com/klub.urbanowice.mck