GKS Tychy U-17 mistrzem ligi wojewódzkiej. Czas na baraż do CLJ.

 


Drużyna GKS Tychy U-17 zakończyła zmagania w I lidze wojewódzkiej. Zespół prowadzony przez trenerów Przemysława Pitrego i Marcina Zemanka rozgromił w zaległym spotkaniu Zagłębie Sosnowiec aż 7:0 i z dziewięciopunktową przewagą został mistrzem wojewódzkiej ligi juniorów młodszych. Teraz czas na najważniejsze zadanie – barażowy dwumecz o grę w Centralnej Lidze Juniorów.

Młodzi tyszanie wygrali 10 z 14 spotkań, dzięki czemu pewnie zakończyli ligowe zmagania na pozycji lidera. Pierwsze miejsce daje im prawo do walki o grę na najwyższym młodzieżowym poziomie, czyli w Centralnej Lidze Juniorów U-17 już od rundy wiosennej.

Barażowy dwumecz odbędzie się w dniach 18 i 22 listopada. Przeciwnikiem trójkolorowych będzie reprezentant Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – FC Wrocław Academy lub Miedź Legnica. Oba te zespoły na kolejkę przed zakończeniem zmagań w swojej lidze mają taką samą liczbę punktów. Młodzi tyszanie czekają więc na swojego rywala, którego poznają w najbliższy weekend.Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/