Sprostowanie i przeprosiny Komendy Powiatowej w Bieruniu dotyczące zdarzenia z 28 lipca 2020 r.

 


Sprostowanie i przeprosiny Komendy Powiatowej w Bieruniu dotyczące wypadku motocyklowego zaistaniałego w Bieuniu na ulicy Turyńskiej 28 lipca 2020 r. ( Artykuł o wypadku w Tychy News – TUTAJ)

W związku z błędnie przekazaną mediom w dniu 28 sierpnia 2020 r., przez sierż. szt. Katarzynę Szewczyk wstępnej informacji z miejsca zdarzenia w zakresie posiadanych przez motocyklistę uprawnień publikujemy na naszych łamach sprostowanie i przeprosiny :

„Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu prostuje udzieloną w dniu 28 lipca 2020 r., przez funkcjonariuszkę zastępującą oficera prasowego jednostki, a niezgodną z prawdą informację dotyczącą wypadku motocyklowego zaistniałego w tym samym dniu, w którym zginął 20-letni mieszkaniec powiatu bieruńsko-lędzińskiego. W początkowej informacji podano, że kierowca motocykla nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami kategorii A. Faktycznie kierowca pojazdu posiadał prawo jazdy kategorii A2, które uprawniało, z uwagi na zastosowanie ogranicznika mocy, do prowadzenia pojazdu, którym poruszała się ofiara wypadku. Komenda przeprasza rodzinę ofiary za powyższą pomyłkę.”