Hokejowa Liga Mistrzów odwołana.

 


Zpowodu trwającej pandemii koronawirusa Champions Hockey League nie wystartuje w sezonie 2020/21. Planowanym rywalem mistrza Polski GKS Tychy w 1/16 finału był czeski Bili Tygri Liberec.

W obecnej edycji CHL miały wystąpić trzydzieści dwie drużyny z dwunastu krajów. W ciągu ostatnich kilku tygodni przeprowadzono wiele dyskusji z zaangażowanymi stronami, modyfikowano system rozgrywek, ale ostatecznie zrezygnowano z organizacji rozgrywek.

– Zarząd CHL, biorąc wszystkie czynniki pod uwagę, musiał dojść do bardzo trudnego wniosku, że gra w sezonie 2020/21 jest niemożliwa zarówno z operacyjnego, jak i ekonomicznego punktu widzenia. Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestniczących zespołów jest najważniejsze, a przy obecnym rozwoju sytuacji epidemiologicznej niestety nie bylibyśmy w stanie zagwarantować, że wszyscy zawsze wrócą do domów w dobrym zdrowiu, bez względu na to, jak wyrafinowane będą nasze koncepcje ochrony – powiedział szef CHL Peter Zahner podczas wtorkowej wideokonferencji.

– Poświęcimy teraz trochę czasu na przeanalizowanie sytuacji i znalezienie dla naszej organizacji sposobów na pokonanie trudnego okresu. Jesteśmy przekonani, że sytuacja COVID-19 unormuje się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a CHL powróci w sezonie 2021/22 lepsza niż kiedykolwiek – dodał Zahner.

Hokejowa Liga Mistrzów powstała w sezonie 2014/15. Z sześciu dotychczasowych edycji aż cztery wygrała szwedzka Frolunda Goeteborg. Polska miała swojego przedstawiciela w sezonach 2016/17 i 2017/18 (Comarch Cracovia) oraz 2018/19 i 2019/2020 (GKS Tychy), ale dotychczas mistrzom Polski nie udało się awansować do fazy pucharowej.


Źródło : https://sport.tvp.pl/