Poszukiwani sprawcy kradzieży na tzw. „koło”.

 


Tyscy policjanci prowadzą czynności w sprawie kradzieży pieniędzy z samochodu. Do zdarzenia doszło na ulicy Sadowej w Tychach. Śledczy ustalili, że pokrzywdzony już wcześniej był obserwowany. Sprawcy przecięli oponę w pojeździe pokrzywdzonego, gdy ten udał się do banku. Później, gdy mężczyzna zajął się usterką, przestępcy z wnętrza samochodu ukradli torbę, w której była gotówka. Łącznie w wyniku przestępstwa na tzw. „koło” sprawcy ukradli 120 tys. złotych. Poniżej publikujemy wizerunek osoby, która może mieć związek ze sprawą lub posiadać istotne informacje. Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub prezentowany na zdjęciach samochód, proszone są o kontakt z policjantami z Tychów.

Do zdarzenia doszło 22 lipca 2020 roku. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzony był obserwowany przez sprawców już na ulicy Wyszyńskiego w Tychach. Tam zaparkował samochód i udał się do placówki bankowej. W tym czasie nieznani sprawcy przebili koło w pojeździe pokrzywdzonego. Mężczyzna nie zdając sobie sprawy z zaistniałej sytuacji ruszył w dalszą drogę. Na ulicy Sadowej w Tychach zatrzymał się, by wymienić koło. Wtedy sprawcy, wykorzystując jego nieuwagę, dokonali kradzieży z wnętrza pojazdu torby, w której znajdowało się łącznie 120 tys. złotych.

Sprawcy mogli poruszać się samochodem osobowym marki Mazda 6, koloru niebieskiego lub granatowego, metalik w charakterystycznej wersji amerykańskiej. Pojazd posiada dwie rury wydechowe.

Samochód, którym mogli poruszać się sprawcy kradzieży pieniędzy.     Samochód, którym mogli poruszać się sprawcy kradzieży pieniędzy.

W toku prowadzonego postępowania uzuskano wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą lub może posiadać istotne dla sprawy informacje.

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 25- 30 lat, około 160-170 cm wzrostu, średniej budowy ciała, długie jeansowe spodnie, tenisówki o jasnej podeszwie i Tshirt koloru niebieskiego. Na głowie ma czapkę z daszkiem, w ręce niesie najprawdopodobniej telefon. Mężczyzna na ręce ma zegarek koloru żółtego, a na twarzy maseczkę.

Mężczyzna poszukiwany w związku z kradzieżą pieniędzy.     Mężczyzna poszukiwany w związku z kradzieżą pieniędzy.

Sprawcy mogą działać w podobny sposób na terenie innych miast naszego województwa. Apelujemy o zachowanie szczególnej czujności w sytuacjach o podobnych okolicznościach.

Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub rozpoznają męzczyżczyznę ze zdjęć, bądź prezentowany samochód proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al.Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 30, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/