Pasaż Kultury Andromeda : Scena TV – „Ja, Feuerbach”

 


Zapraszamy na nowo powstały w Pasażu Kultury ANDROMEDA cykl – Scena TV,  mająca na celu przypomnienie ważnych, ciekawych spektakli Teatru Telewizji.

Pierwszym spektaklem jaki zaprezentujemy będzie przedstawienie w reżyserii i z udziałem Piotra Fronczewskiego –  „Ja , Feuerbach”.

Spotkania z teatrem telewizji będą każdorazowo poprzedzone wprowadzeniem do sztuki, którą przedstawi dyrektor Teatru Małego-Paweł Drzewiecki.

 Pasaż Kultury andromeda, i piętro, sala projekcyjna

  • Cykl: Scena TV
  • 22.09.2020, g. 18:00
  • Teatr Telewizji – „Ja , Feuerbach” (2015) reż. Piotr Fronczewski
  • prowadzenie: Paweł Drzewiecki
  • wstęp wolny

 Inauguracja nowego cyklu SCENA TV, w którym będziemy prezentować najciekawsze  spektakle teatralne ” Teatru Telewizji”. Cykl prowadzi dyrektor teatru – Paweł Drzewiecki. Głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta i jednocześnie debiut reżyserski Piotra Fronczewskiego. Jej autor w przejmujący sposób przedstawia dramat wybitnego aktora starej daty, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę. Jest to przenikliwa opowieść o sztuce zaczynania od początku, o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską. To również aktualny i niezwykle przenikliwy traktat o istocie teatru, gdzie nowe wciąż ściera się ze starym, i nigdy do końca nie wiadomo, które wartości są godne ocalenia, a które nadają się już do lamusa.

Autor: Tankred Dorst

Współpraca: Ursula Ehler

Przekład: Jacek St. Buras

Reżyseria: Piotr Fronczewski

Scenografia: Marcin Stajewski

OBSADA: Piotr Fronczewski, Maria Ciunelis, Grzegorz Damięcki