Czasopisma na wynos i książki ostatniej szansy.

 


W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach teraz nie tylko książki, ale i czasopisma można wypożyczyć do domu. Czasopisma są dostępne od 7 września br. w czytelni w Mediatece na ul. Piłsudskiego oraz w filii na ulicy Batorego.

W Czytelni Naukowej w Mediatece przy al. Piłsudskiego 16 na miłośników prasy czeka blisko 130 tytułów czasopism. Jakie dokładnie ? Pełną listę można znaleźć pod adresem http://mbp.tychy.pl/p,227,czasopisma. Do ich wypożyczenia zachęcają bibliotekarze.

– W swoich zasobach posiadamy czasopisma literackie, społeczno-kulturalne, medyczne, psychologiczne, religijne i opiniotwórcze. Dysponujemy periodykami historycznymi, socjologicznymi i politycznymi. Nie brakuje nam również czasopism motoryzacyjnych, technicznych i komputerowych. Wybierając czasopisma poradnikowe mamy w zasięgu ręki pomysł na budowę domu, podróż dookoła świata i cuda natury. Możemy odkryć tajemną wiedzę ukrytą w czasopismach popularno-naukowych i fachowych, poznając niecodzienne zjawiska przyrody i wynalazki techniki  – podkreśla Anna Krawczyk – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

Chętnych do wypożyczenia czasopism Miejska Bibliotek Publiczna w Tychach zaprasza do Czytelni Głównej w Mediatece, oraz do czytelni na ul. Batorego 9. – Każdego dnia można wypożyczyć wybrane tytuły periodyków i przez dwa dni delektować się nimi w domowym zaciszu. Jeśli ktoś czułby niedosyt może sięgnąć po „książki ostatniej szansy”, które udostępniamy na noc lub na weekend – dodaje dyrektor Krawczyk.


Źródło : http://umtychy.pl/