MultiCros – rusza program profilaktyczny dla młodzieży 15+.

 


Zapraszamy młodzież 15-20 lat do udziału w bezpłatnych zajęciach MultiCROSS, które odbywać się będą w każdy wtorek od godz. 18:10 do 20:10 w siedzibie Fundacji Rozwoju i Integracji „MULTIINTEGRA” przy ul. Edukacji 7, a także w plenerze, na boiskach i obiektach sportowych.

Program podzielony jest na dwie części: tzw. MultiTEAM – zajęcia edukacyjno-wychowawcze będące alternatywą spędzania wolnego czasu z możliwością realizacji własnych umiejętności i zainteresowań, oraz MultiCROSS – zajęcia tematyczne sportowe dostosowane do możliwości i chęci młodych ludzi spragnionych aktywności fizycznej i poszukujących bodźca motywacyjnego do ciężkiej pracy i dobrej zabawy.

Projekt odpowiada na potrzeby młodzieży w grupie wiekowej 15+ zagrożonej uzależnieniami i dysfunkcjami społecznymi. Pozwala młodzieży poczuć, że ma wpływ na zorganizowanie czasu wolnego w sposób dla nich satysfakcjonujący, doświadczyć i nauczyć się współdziałania oraz podjąć refleksję nad prozdrowotnym trybem życia.

Zadanie realizuje Fundacja Rozwoju i Integracji „MULTIINTEGRA” wraz z psychologiem, pedagogiem specjalnym/specjalistą ds. uzależnień oraz specjalistą od zajęć sportowych – Sławomirem Buterlą – założycielem Viking Training Center.

Zajęcia odbywają w każdy wtorek od godz. 18.10 do 20:10 w siedzibie Fundacji przy ul. Edukacji 7 (Stadion Miejski w Tychach) a także w plenerze, na boiskach i obiektach sportowych.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną informujemy, że program będzie prowadzony przy zachowaniu wszystkich wymaganych obostrzeń epidemiologicznych.

Zadanie publiczne współfinansowane jest z budżetu miasta Tychy i realizowane jest pn. „Prowadzenie programów profilaktycznych, stanowiących alternatywę wobec używania środków psychoaktywnych – MultiCROSS”.Źródło : http://umtychy.pl/