Tyska fabryka silników zwiększa produkcję i uruchamia trzecią zmianę.

 


Jak podała Grupa PSA (właściciel marek Peugeot, Citroen, DS, Opel i Vauxhall – przyp. red.), trzecia zmiana produkcyjna w tyskim zakładzie uzupełnia dotychczasowy, dwuzmianowy system produkcji, w którym zatrudnionych było 600 osób. Teraz przybyło ponad sto nowych stanowisk pracy.

– Uruchomienie trzeciej zmiany pozwala nam dać stabilne zatrudnienie wszystkim 710 pracownikom, co jest szczególnie ważne w tych trudnych ekonomicznie czasach – powiedział dyrektor zakładu Grupy PSA Tychach Janusz Puzoń.

Od wtorku produkcja w tyskim zakładzie Grupy PSA odbywa się już w rotacyjnym systemie trzyzmianowym – nadal w reżimie sanitarnym związanym z zagrożeniem Covid-19.

W drugiej połowie marca fabryka Grupy PSA w Tychach wstrzymała produkcję silników w związku z pandemią koronawirusa; zakład wznowił pracę 18 maja. W fabryce wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia, mające zminimalizować ryzyko zakażenia. 8 czerwca produkcję wznowiła także – na jedną zmianę – fabryka samochodów Opla w Gliwicach, gdzie obecnie zatrudnienie przekracza bieżące potrzeby produkcyjne.


Źródło : https://www.tvp.info/