Dziesięć lat kobiecej Polonii Tychy.

 


Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji klub oraz Tyska Galeria Sportu organizują spotkanie „Piękniejsza strona futbolu. Dekada KKS Polonia Tychy”. To okazja by przypomnieć historię i okoliczności powstania, a także porozmawiać z najważniejszymi zawodniczkami Polonii.

W 2010 roku na piłkarskiej mapie Polski ponownie pojawiła się Polonia Tychy. Po 39 latach przerwy, pierwszy klub w Nowych Tychach znów mógł emocjonować kibiców – tym razem w nowej, kobiecej odsłonie. W ciągu dziesięciu lat istnienia Kobiecego Klubu Sportowego Polonia Tychy, setki kobiet z Tychów i okolic mogą realizować swoją pasję, rozwijać się i tworzyć nowe znajomości. I choć na swoim koncie klub ma takie sukcesy jak medale mistrzostw kraju, powołania zawodniczek do reprezentacji Polski czy ich transfery do klubów Ekstraligi, to myślą przewodnią jest propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Spotkanie z okazji 10-lecia KKS Polonii to idealna okazja, by
opowiedzieć o historii całej społeczności klubu i przypomnieć sobie najwspanialsze chwile jego istnienia. Druga część święta to VIII edycja turnieju Polonia Tychy Cup im. Karola Grzesika, która zostanie rozegrana na kompleksie boisk im. Alfreda Potrawy w Tychach (5 września, g. 8:00).

Spotkanie „Piękniejsza strona futbolu. Dekada KKS Polonia Tychy” odbędzie się 3 września o 17:00 w Tyskiej Galerii Sportu (ul. Edukacji 7). Dla osób, które chcą wziąć udział w imprezie, prowadzone są zapisy pod numerem 515 717 430 lub pod adresem mailowym k.hajduk@tgs.tychy.pl.