GKS Tychy na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim.

 


W poniedziałek piłkarze GKS Tychy dotarli na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. W stałej bazie przygotowań tyska drużyna będzie przebywać do najbliższej soboty, a na miejscu rozegra dwa mecze kontrolne. W kadrze na obóz znalazło się 28 zawodników.

Po tygodniu przygotowań do nowych rozgrywek podopieczni Artura Derbina rozegrali już pierwszy mecz o stawkę. W sobotę przy Edukacji 7 Trójkolorowi musieli uznać wyższość ekstraklasowej Wisły Płock, która w ramach 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski wygrała z GKS 2:1. Teraz przed zielono-czarno-czerwonymi drugi, dwutygodniowy etap okresu przygotowawczego do inauguracji Fortuna 1 Ligi.

Najbliższe sześć dni tyszanie spędzą w miejscu doskonale im znanym, bowiem obiekt w Grodzisku Wielkopolskim to stały punkt okresu przygotowawczego w ostatnich latach. Oprócz zajęć treningowych, drużynę czekają także dwa sparingi:

  • KKS 1925 Kalisz (II liga) – 19 sierpnia (środa), godz. 12:00
  • Widzew Łódź (Fortuna 1 Liga) – 22 sierpnia (sobota), godz. 11:00

W kadrze na obóz znalazło się łącznie 28 zawodników. Wśród nich jest m.in. Maciej Mańka, który podczas zgrupowania będzie kontynuował rozpoczętą już rehabilitację po zabiegu artroskopii kolana.

Pod czujnym okiem trenera Tomasza Rogali pracować będzie z kolei piątka bramkarzy. Oprócz podstawowego duetu Konrad Jałocha – Adrian Odyjewski, do Grodziska pojadą także zdolni juniorzy – Kacper Dana (rocznik 2001), Mateusz Maciejowski (2002) i po raz pierwszy Artur Sip (2004).

Kadra GKS Tychy na zgrupowanie w Grodzisku Wielkopolskim (17.08 – 22.08):

Bramkarze: Adrian Odyjewski, Konrad Jałocha, Kacper Dana, Mateusz Maciejowski, Artur Sip.
Obrońcy: Łukasz Sołowiej, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Anatolii Kozlenko, Szymon Bielusiak, Dominik Połap, Bartosz Szeliga, Maciej Mańka, Krzysztof Wołkowicz, Marcel Stefaniak.
Pomocnicy: Łukasz Grzeszczyk, Jakub Piątek, Oskar Paprzycki, Jan Biegański, Marcel Misztal, Sebastian Steblecki, Kacper Piątek, Michał Staniucha, Łukasz Moneta, Bartosz Biel.
Napastnicy: Dawid Kasprzyk, Damian Nowak, Szymon Lewicki.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/