Tyszanie znakomicie rozpoczęli ostatni etap przygotowań do sezonu. W pierwszym sparingu podopieczni Krzysztofa Majkowskiego pokonali Zagłębie Sosnowiec 4:2.

Trójkolorowi dość ospale rozpoczęli pierwszą tercję i minęło trochę czasu nim się rozkręcili. Goście jako pierwsi objęli prowadzenie w meczu. Sosnowiczanie sprytnie wykorzystali podwójną przewagę i z bliska Kamila Lewartowskiego pokonał Igor Smal. Na odpowiedź GKS trzeba było poczekać dwadzieścia minut. Premierowe trafienie w tyskiej drużynie zaliczył Jason Seed, który idealnie przymierzył pod poprzeczkę. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. Tym razem na listę strzelców wpisał się Alex Szczechura.

Pomimo, że był to jedynie sparing to zawodnicy podeszli do niego bardzo poważnie. Nie obyło się bez kilku przepychanek na lodzie. W ostatniej odsłonie gospodarze umocnili swoje prowadzenie. Już na początku drogę do bramki Zagłębia znalazł Jarosław Rzeszutko. Tyszanie spokojnie kontrolowali grę i kilka minut później wynik na 4:1 podwyższył Peter Novajovsky. Ostatecznie pierwszy sparing GKS zakończył się wynikiem 4:2. W piątek trójkolorowi rozegrają kolejne spotkanie kontrolne. Tym razem z GKS Katowice.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
0:1 Igor Smal – Dominik Nahunko – Armen Khoperia (11:45) 5/3
1:1 Jason Seed – Alex Szczechura – Michael Cichy (30:42)
2:1 Alex Szczechura – Bartłomiej Pociecha – Jason Seed (35:37) 5/4
3:1 Jarosław Rzeszutko – Patryk Wronka – Mateusz Gościński (40:54) 5/3
4:1 Peter Novajovsky – Mateusz Gościński – Patryk Wronka (43:31)
4:2 Ruslan Bashirov – Tomasz Kozłowski (53:51)

GKS Tychy: Lewartowski (Murray) – Novajovsky, Havlik; Wronka, Rzeszutko, Gościński – Kotlorz, Bizacki; Kogut, Galant, Marzec – Seed, Kasperek; Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Ciura, Pociecha; Krzyżek, Ubowski, Gruźla.