Kino Samochodowe z okazji Święta Wojska Polskiego.

 


W tym roku także obchody Święta Wojska Polskiego przyjmują zupełnie inny wymiar niż ten, do którego tyszanie byli przyzwyczajeni przez lata. W zmienionej z powodu pandemii formie Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na Kino Samochodowe do Parku Miejskiego Solidarności, czyli Plac pod Żyrafą. 15 sierpnia o 20.30 pokazana zostanie superprodukcja „Legiony” 2019 roku. Wstęp wolny – obowiązuje rezerwacja miejsc.

„Legiony” to polski film historyczny, którego akcja toczy się podczas walki o niepodległość czasów I wojny światowej. Został okrzyknięty najlepszą polską produkcją historyczną ostatnich lat.

To historia oparta na losach prawdziwych legionistów, której główny wątek stanowi wojenna miłość Józka Wieży, dezertera z armii carskiej i ułana Tadka Zbarskiego do Oli Tubilewicz, dziewczyny z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego.
Bohaterowie na swej drodze spotykają słynnych Polaków: Józefa Piłsudskiego (Jan Frycz), Stanisława Kaszubskiego (Mirosław Baka), rotmistrza Zbigniewa Dunin-Wąsowicza (Borys Szyc) czy por. Jerzego Topór-Kisielnickiego (Antoni Pawlicki).

Przypomnijmy sobie karty historii Polski widzianej oczami głównych bohaterów – tu zobaczymy Sebastiana Fabijańskiego, Bartosza Gelnera i Wiktorię Wolańską.

15 sierpnia 2020, g. 20:30 Park Miejski Solidarności ul. Edukacji, Tychy

Wstęp wolny
Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy:
☎ 32 327 02 90, mailowo: mck@mck.tychy.pl i w wydarzeniu na FB (opcja: zarezerwuj miejsce).

UWAGA!
Pokaz tylko dla widzów w samochodach.

Jak wygląda Kino Samochodowe?
1. Kino samochodowe to propozycja WYŁĄCZNIE dla osób posiadających samochód z radiem ze względu na sposób organizacji wydarzenia (transmisja dźwięku).
2. Teren placu w Parku Miejskim Solidarności jest ograniczony – obowiązują rezerwację miejsc na określoną liczbę samochodów – obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.
3. Rezerwacja jest jednoznaczna z zadeklarowaniem przyjazdu na wydarzenie samochodem – osoby indywidualne nie będą wpuszczane.
4. Uczestnicy zobowiązują się do stosowania do wytycznych obowiązujących podczas kina samochodowego, regulowanych zasadami MKiDN: https://www.gov.pl/web/kultura/kina-plenerowe-i-samochodowe

Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu wydarzeń dostępnego tu: https://bit.ly/MCKRegulaminUczestnictwaCOVID


Źródło : http://kultura.tychy.pl/