„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” w Tychach.

 


Policyjny profilaktyk wspólnie z ratownikami WOPR w ramach współpracy prowadzą rozmowy na temat bezpiecznej kąpieli z wypoczywającymi na akwenie „Paprocany”. Rozdają ulotki i przekazują cenne informacje dot. bezpiecznego spędzania czasu nad wodą zgodnie z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą. Ale woda, oprócz radości i zabawy, niesie też za sobą wiele niebezpieczeństw. W okresie letnim zwiększa się m.in. zagrożenie utonięciami osób korzystających z kąpieli. Dlatego policjanci podejmują działania w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób wypoczywających nad akwenami.

Policyjny profilaktyk wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzą rozmowy z osobami, które spędzają beztroski wakacyjny czas na terenie zbiornika „Paprocany”. Rozmawiają z wypoczywającymi zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci rozdają ulotki „Kręci mnie bezpieczeństwo-nad wodą” oraz rozmawiają o zagrożeniach związanych z brakiem rozsądku podczas kąpieli. Zgodnie z kampanią pod nazwą „Narkotyki i dopalacze zabijają” policjanci przypominają, iż brawura, alkohol oraz środki odurzające, a także brak rozwagi mogą doprowadzić do nieszczęścia.

W rozmowach z seniorami, dbając o ich bezpieczeństwo, policjantka rozdawała etui na karty płatnicze oraz przypominała, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji mogą skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie. Zachęcamy do korzystania z KMZB tutaj.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/