Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko.

 


Tyscy policjanci czynnie włączyli się do działań kampanii społecznej organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe pn. „Bezpieczny przejazd-Szlaban na ryzyko”. Głównym celem kampanii jest bezpieczeństwo na terenie kolejowym, a także informowanie i edukacja uczestników pieszych i zmotoryzowanych ruchu o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych oraz na tzw. „dzikich przejściach”.

W czasie działań zorganizowanych przez Polskie Linie Kolejowe Zakład linii Kolejowych w Sosnowcu policjanci, wraz z funkcjonariuszami SOK i pracownikami kolei, uświadamiają mieszkańców o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych, jak i tzw. dzikich przejściach.

Informacyjno-ulotkowa akcja zorganizowana była w rejonie „dzikiego przejścia” w Tychach–Kobiórze. Przechodzącym przez tory mieszkańcom w miejscu zabronionym funkcjonariusze zwracali uwagę i pouczali, jak należy zachować się na terenie kolejowym.

Następne działania na przejazdach kolejowo-drogowych jak i „dzikich przejściach” z udziałem funkcjonariuszy i pracowników ww. Zakładu będą odbywać się cyklicznie w trosce o zachowanie bezpieczeństwa życia i zdrowia mieszkańców.

Natomiast w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci przypominali o bezpieczeństwie osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

PAMIĘTAJ! O zachowaniu zasad bezpieczeństwa na terenie kolejowym!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/