Bartosz Biel i Krzysztof Wołkowicz nowymi zawodnikami GKS-u Tychy.

 


Bartosz Biel i Krzysztof Wołkowicz zmieniają górnicze barwy. W nadchodzącym sezonie byli już piłkarze GKS Bełchatów będą reprezentować tyski klub. Oboje podpisali z zielono-czarno-czerwonymi kontrakty, które będą obowiązywać do końca czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia ich o kolejne dwanaście miesięcy.

26-letni Biel jest wychowankiem wałbrzyskich klubów – Baszty i Górnika. Następnie piłkarskiego rzemiosła uczył się w UKS-ie SMS Łódź. Później grał w Turze Turek, ŁKS Łódź, Puszczy Niepołomice, Wigrach Suwałki, Olimpii Zambrów, Kotwicy Kołobrzeg i Bytovii Bytów.

Ostatnie dwa sezony spędził w GKSBełchatów, gdzie był wyróżniającym się zawodnikiem. Filigranowy piłkarz, bomierzący 169 centymetrów w zespole „Brunatnych” występował zarówno jako lewo i prawoskrzydłowy. Łącznie w bełchatowskiej drużynie rozegrał 67 meczów, w których strzelił 16 bramek i zaliczył 5 asyst. W dniu dzisiejszym rozwiązał za porozumieniem stron obowiązującą do 30 czerwca 2021 roku umowę.

Bartosz ma za sobą bardzo udane dwa sezony, w których strzelił łącznie aż 16 goli. Co ważne trafiał do siatki w meczach przeciwko czołowym drużynom Fortuna 1 Ligi: Warcie Poznań, Stali Mielec, Radomiakowi Radom i Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Z pewnością był wyróżniającą się postacią pierwszoligowych rozgrywek. Cieszę się, że pomimo kilku propozycji z innych klubów wybrał ofertę GKS Tychy i mam nadzieję, że razem z naszym zespołem uczyni kolejny krok do przodu – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Rówieśnik Biela, ale obchodzący swoje 26. urodziny we wrześniu Krzysztof Wołkowicz, to gracz urodzony i wychowany na Górnym Śląsku. Najpierw był zawodnikiem Sprintu Katowice, a następnie przechodził  poszczególne szczeble w GKS Katowice, gdzie zaliczył debiut na pierwszoligowym poziomie.

W sezonach 2017/18 i 2018/19 reprezentował barwy klubów z północy Polski, grając w Wigrach Suwałki, Kotwicy Kołobrzeg i Elanie Toruń. W  minionych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi wystąpił w 22. spotkaniach, strzelając przy tym 2 gole i zaliczając 3 asysty. Wołkowicz, którego umowa z bełchatowianami wygasa z końcem lipca, może występować zarówno na lewej stronie defensywy, jak i w linii pomocy.

– Krzysztof jest piłkarzem obdarzonym wyjątkowym potencjałem motorycznym. Mimo stosunkowo młodego wieku ma już ogromne doświadczenie na poziomie centralnym. Jego znakiem rozpoznawczym jest doskonałe wykorzystanie lewej nogi, gdyż dysponuje bardzo dobrym dośrodkowaniem i uderzeniem z dystansu. Może występować na lewej obronie lub lewej pomocy, co czyni go uniwersalnym zawodnikiem. Życzyłbym nam wszystkim, aby w barwach GKS Tychy zapisał tak piękną  kartę, jak jego starszy brat Tomasz, występujący niegdyś w sekcji hokeja na lodzie – charakteryzuje drugiego z nowych piłkarzy GKS Leszek Bartnicki.


Bartosz Biel

ur. 17.05.1994 r.
Pozycja: skrzydłowy
Kluby w karierze: Baszta Wałbrzych, Górnik Wałbrzych, UKS SMS Łódź, Tur Turek, ŁKS Łódź, Puszcza Niepołomice, Wigry Suwałki, Olimpia Zambrów, Kotwica Kołobrzeg, Bytovia Bytów, GKS Bełchatów.


Krzysztof Wołkowicz
ur. 12.09.1994 r.
Pozycja: lewy obrońca, skrzydłowy
Klub w karierze: Sprint Katowice, GKS Katowice, Wigry Suwałki, Kotwica Kołobrzeg, Elana Toruń, GKS Bełchatów.Źródło : GKS Tychy

Fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl