Duet trenerski GKS Tychy zostanie po sezonie ?

 


W GKS Tychy po rządach Ryszardów – Tarasiewicza i Komornickiego stery objął trenerski duet. Jarosław Zadylak i Tomasz Horwat odmienili oblicze zespołu, pomagając tyszanom wskoczyć do czołowej szóstki i walczyć o awans. W Magazynie Fortuna 1 Ligi opowiedzieli o kulisach swojej pracy i planach na kolejny sezon.

– Dogadujemy się świetnie. Zgadzamy się w wielu przypadkach. Prezes zaproponował nam pracę w duecie i zgodziliśmy się. Na szczęście nie było między nami różnić. Jeśli jednak się pojawią, to damy sobie radę – powiedział Zadylak.

– Ta współpraca układa się bardzo dobrze i to widać. Nawet jeżeli mamy jakieś drobne problemy, to o tym rozmawiamy i te kompromisy są bardzo ważne – dodał Horwat.

Dobra dyspozycja Tyszan może być lekkim zaskoczeniem, dlatego pojawiają się pytania, czy duet dwóch trenerów mógłby kontynuować pracę w przypadku awansu. Nieoficjalnie wiadomo, że po sezonie rolę szkoleniowca pierwszej drużyny ma przejąć Artur Derbin.

– To byłby z pewnością problem zarządu. Chcielibyśmy taki problem mieć. My mamy zasadę, żeby koncentrować się na następnym meczu. Tego będziemy się trzymać do końca sezonu – zaznaczył Zadylak.

Jak zatem będzie wyglądać praca obecnego duetu z przyszłym szkoleniowcem? Czy Horwat i Zadylak będą chcieli pozostać w sztabie szkoleniowym w roli asystentów?

– Tak. Spotkaliśmy się już z trenerem Derbinem i rozmawialiśmy o celach. Na pewno zaakceptujemy taką ofertę i chcemy dalej pracować w Tychach. Obecnie prowadzimy swój własny autorski projekt i nikt nam nie narzuca swojej wizji i pomysłów. Wyłącznie działamy sami – powiedział Howrat.


Źródło : https://www.polsatsport.pl/