AUKSO x-tra: Reich // Glass.

 


AUKSO X-TRA: REICH // GLASS
20.06.2020 | godz. 19:00

Steve Reich i Philip Glass – ikony muzyki współczesnej, jedni z najważniejszych kompozytorów amerykańskich, reprezentanci minimal music i repetitive music. Twórczość Reicha – niestrudzonego eksperymentatora i jednego z pionierów muzyki minimalistycznej – w wykonaniu AUKSO wielokrotnie brzmiała w niezwykłych miejscach, a jego instalacja muzyczna „Pendulum Music” została odtworzona podczas festiwalu auksodrone 2018. Tym razem ponownie w Mediatece zabrzmi „Different Trains” mistrza precyzji i transowości.
Charakterystyczną cechą twórczości Glassa jest łączenie tradycji muzyki europejskiej i dalekowschodniej z rockiem oraz fascynacja mistycyzmem. W swoich utworach łączy tradycyjną orkiestrę i chór z nietypowymi instrumentami, bogatą linią instrumentów perkusyjnych oraz elektroniką. Jest również cenionym twórcą muzyki filmowej – trzykrotnie nominowany do „Oscara”, zdobył „Złoty Glob” za ścieżkę dźwiękową do filmu „Truman Show”. Podczas wieczoru zabrzmi jego „Symphony No. 3”.

Steve Reich – Different Trains
Philip Glass – Symphony No. 3

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
Marek Moś – dyrygent

Uwaga:
Ze względu na wprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, zakup biletu wstępu na koncert i uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją poniższych warunków:

– Każdy uczestnik zobowiązuje się do samodzielnego wyposażenia się w konieczne środki ochrony osobistej – maseczkę zasłaniającą nos i usta – której noszenie w miejscu koncertu jest obowiązkowe.
– W uzasadnionych przypadkach dane osobowe uczestnika koncertu (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) zostaną udostępnienie Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu oraz służbom porządkowym.
– Uczestnikiem koncertu może być jedynie osoba, która wedle swojej najlepszej wiedzy nie jest osobą zakażoną lub nie przebywa na kwarantannie / pod nadzorem epidemiologicznym.


Źródło : Aukso