Wystawa online MGS OBOK – Dominik Germanek „Autoportret”.

 


Miejska Galeria Sztuki OBOK – wernisaż online prac Dominika Germanka –  „Autoportret”

W najbliższy piątek, 19 czerwca o godzinie 18:00 zapraszamy na internetowy wernisaż wystawy prac młodego twórcy Dominika Germanka pt. „Autoportret”.

Na wystawie będziecie Państwo mogli poznać obrazy i bardzo malarskie rysunki artysty reprezentującego młode pokolenie.

Prezentacja wystawy odbędzie się online na FB Miejskiej Galerii Sztuki OBOK. Zgodnie z tradycją galerii OBOK wraz z wystawą zapraszamy na konkurs na najlepszy komentarz do prezentowanych prac artysty, które systematycznie będziemy udostępniać na naszym fanpage.

Dominik Germanek tak opisuje swoją twórczość:

„Fragment jednej z definicji ekspresjonizmu brzmi: „Ekspresjonizm to styl artystyczny, w którym artysta nie stara się przedstawić  obiektywnej rzeczywistości, a raczej subiektywne emocje
i odczucia, które wywołują w nim konkretne  przedmioty i wydarzenia
.”

Takie jest moje podejście do malarstwa i rysunku. We współczesnym świecie, w którym dostęp
do fotografii, modelowania 3D i wirtualnej rzeczywistości jest bardzo powszechny, moim zdaniem realistyczne malarstwo traci sens. Ten sam efekt można osiągnąć naciskając migawkę aparatu bądź renderując model 3D, dużo mniejszym nakładem pracy. To co mnie ciekawi w sztuce współczesnej, to jej zdolność do przedstawienia emocji i myśli w nieoczywisty sposób.

Tematem moich prac jest autoportret oraz portret bliskich mi osób. Są one jedynie pretekstem do przelania na płótno bądź papier towarzyszących mi emocji oraz niepokojów. Gest oraz abstrakcyjny ślad malarski są dla mnie ważniejsze od realistycznego przedstawienia postaci.

Narracja w moich obrazach schodzi na dalszy plan.”