9 edycja Spaceru Paprocańskiego już jutro.

 


 

7 czerwca 2020 r. odbędzie się kolejna edycja Spaceru Paprocańskiego. Wydarzenie jest niezwykle prostą, lecz budzącą duże zainteresowanie formą integracji tyszan (i nie tylko!) na świeżym powietrzu, którzy to mają okazję o każdej porze roku spotkać się na Paprocanach i wyruszyć na wspólny spacer.

W nadchodzącą niedzielę nastąpi już 9 edycja spaceru. Przypomnijmy, że oprócz tych “sezonowych” edycji uczestnicy  mieli okazję wziąć udział także w tzw. “pod edycjach”  jak np. Spacer o wschodzie słońca, |Spacer dla dzieci i mam czy Paprocany witają wiosnę – Marzanna 2019. Łącznie to już kilkanaście bardzo udanych spotkań!  Warto dodać, że letnie edycje Spaceru Paprocańskiego opiewają także w dużą atrakcję czyli wspólny grill organizowany w jednej z grillowych wiat na paprocańskiej “dzikiej plaży”.

– Cieszy mnie, że Spacer Paprocański rzeczywiście można już nazwać tradycją  – mówi w rozmowie z Radiem Express Klaudia Matlachowska, tyski społecznik i inicjatorka tego wydarzenia – Pierwsza edycja odbyła się w maju 2018 roku i od wtedy regularnie spotykamy się na każda porę roku – zaznacza.

Michał Kasperczyk, radny miasta Tychy także popiera ideę wydarzenia i od pierwszych edycji chętnie pomaga przy jego organizacji.

– Fajnie, że w ogóle, że jest taka możliwość, aby zorganizować ten spacer po raz kolejny. Poprzednie edycje cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem – mówi Michał  w rozmowie z Radiem Express – To jest coś takiego innego, bo czasami w tym codziennym pędzie i gonitwie brakuje nam czasu, aby na chwilę zatrzymać się i posłuchać głosów przyrody, która nas otacza – dodaje.

Trasa podczas spaceru zazwyczaj jest spontaniczna, nie wyznaczana wcześniej. Tym razem organizatorzy zdecydowanie postawią na leśne dukty i ścieżki. Niedzielny spacer będzie miał długość ok. 8 km, a o ciekawą oprawę wiedzy  przyrodniczej zadba Karolina Chemicz – Pałys, radna Tychów oraz współorganizatorka wydarzenia.

– Bardzo mnie cieszy nadchodząca edycja Spaceru Paprocańskiego – mówi Karolina –  Dzięki tym spotkaniom tyszanie integrują się w swobodnych rozmowach, a także mogą przy okazji dowiedzieć sie czegoś ciekawego na temat przyrody. Naprawdę warto do nas dołączyć! – zachęca.

Miejscem zbiórki dotychczas było molo na Paprocanach jednak w tej edycji nastąpi zmiana.  Osoby chętne do udziału w spacerze będą proszone są o przyjście na teren przy “wlocie” do lasu, tuż obok parku linowego i kawiarni Promenada.

– Spacer Paprocański jest naprawdę dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Preferujemy spokojne tempo i często się zatrzymujemy. Na spacerze mile widziane są także spacerowicze z psami. Do zobaczenia w niedzielę o godzinie 15:00! – zaprasza Klaudia Matlachowska

Organizatorzy:

Klaudia Matlachowska – Tyski Społecznik

Karolina Chemicz-Pałys – Radna Miasta Tychy “Zielone Tychy”

Michał Kasperczyk – Radny Miasta Tychy

Wydarzenie: IX Spacer Paprocański. Edycja wiosenna.


Źródło : https://paprocany.info.pl/