Po raz kolejny tyska fabryka samochodów FCA przedłuża przerwę w produkcji.

 


Zatrudniająca ok. 2,2 tys. osób fabryka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach, która od połowy marca nie produkuje samochodów z powodu pandemii koronawirusa, przedłużyła przerwę w produkcji o kolejny tydzień, do 7 czerwca.

Z wcześniejszych nieoficjalnych informacji, docierających m.in. do przedstawicieli działających w fabryce związków zawodowych wynikało, że poprzednie przedłużenie przestoju, do 31 maja, miało być już ostatnim, a 1 czerwca tyski zakład miał wznowić produkcję samochodów. Ostateczna jednak – mimo uzgodnień ze związkami i wdrożeniu w zakładzie wielu procedur bezpieczeństwa – w piątek zapadła decyzja, że również w przyszłym tygodniu fabryka nie będzie produkować aut.

 – Obecnie zakład w Tychach jest już w pełni przygotowany do wznowienia produkcji – zarówno pod względem technicznym, jak i – przede wszystkim – pod względem bezpieczeństwa i zachowania rygorów sanitarnych – zapewniła rzeczniczka FCA w Polsce Beata Dziekanowska, potwierdzając jednak, że w pierwszym tygodniu czerwca fabryka nie będzie jeszcze prowadzić produkcji.

Źródło : https://wiadomosci.onet.pl/