Ladislav Havlik ponownie w tyskim GKS-ie.

 


Czołowy obrońca PHL wzmocnił Mistrzów Polski przed startem nowego sezonu. Kontrakt z GKS Tychy podpisał dziś Ladislav Havlik. Umowa będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2021 roku. 28- letni defensor miał już okazję występować w trójkolorowych barwach. W sezonie 2013/14 wychowanek Pardubic przy de Gaulle wywalczył wicemistrzostwo Polski.

Obserwowaliśmy Ladislava od dłuższego czasu. Pamiętam, że nasz zespół nigdy nie miał łatwo, kiedy graliśmy przeciwko niemu. Jego atutem są bez wątpienia doskonałe warunki fizyczne i dobry przegląd pola. W ubiegłym sezonie pokazał swoje wysokie umiejętności w Lotosie Gdańsk i podobnie było, kiedy występował w GKS Tychy. Na pewno nie będzie miał problemów z aklimatyzacją i bardo szybko powinien wkomponować się w drużynę – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Havlik większość swojej kariery spędził w Czechach. Siedem lat temu trafił do Tychów i był mocnym punktem zespołu Jiriego Sejby. Obrońca rozegrał dla GKS Tychy, 62 spotkania, w których zdobył 6 bramek i zanotował 17 asyst. Po zdobyciu wicemistrzostwa Polski ponownie wrócił za naszą południową granicę.


Źródło : https://gkstychy.info/hokej/