Od soboty powraca Tyski Rower.

 


Od najbliższej soboty tyszanie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich. Chcąc wypożyczyć rower powinni jednak zastosować się do nowych zasad ich użytkowania związanych z epidemią koronawirusa.

9 maja do tyskich stacji powrócą rowery miejskie. Ich wypożyczenie będzie obywało się na takich samych zasadach jak w ubiegłym roku. Przed i po skorzystaniu z roweru, mieszkańcom zaleca się jednak  zastosowanie trzech prostych czynności, dzięki którym będą mogli czuć się bezpieczniej.

Przed jazdą każdy użytkownik powinien najpierw zdezynfekować rączki kierownicy. Jazda powinna odbywać się w rękawiczkach, a po jej zakończeniu należy ponownie zdezynfekować kierownicę oraz siodełko. Dodatkowo rowery będą dwa razy dziennie dezynfekowane przez firmę obsługującą system rowerów miejskich. Podczas jazdy należy się także stosować do ogólnych zasad dotyczących zakrywania nosa oraz ust.

Jak korzystać z roweru miejskiego? Gdzie znajdują się stacje? Ile kosztuje wypożyczenie? Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej www.tyskirower.pl.Źródło : http://umtychy.pl/