Gemini Park Tychy zapewni klientom maseczki. Trafią one też do szpitala.

 


Klienci Gemini Park Tychy, którzy chcą zrobić zakupy w galerii, a nie zdążyli jeszcze zaopatrzyć się w maseczki jednorazowe, otrzymają je przy wejściu do centrum handlowego. Właściciel Gemini Park – spółka Gemini Holding zadba również o bezpieczeństwo pracowników szpitala m.in. w Tychach. Pracujący tam lekarze otrzymają specjalistyczne maseczki FFP3, cechujące się dużą ochroną przeciwwirusową.

Klienci dostaną maseczki jednorazowe

Od dziś, decyzją władz, obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania twarzy i nosa. Niestety nie każdy od wydania rozporządzenia miał czas, a nieraz i środki, aby zaopatrzyć się w maseczki jedno- lub wielorazowe. Gemini Park wychodzi więc z pomocą.

Osoby, które wybiorą się na zakupy do sklepów lub punktów usługowych działających na terenie Gemini Park Tychy, a nie zdążyły jeszcze zaopatrzyć się w niezbędną ochronę, otrzymają przy wejściu bezpłatne maseczki jednorazowe. Jedna osoba będzie mogła pobrać jedną maseczkę – informują przedstawiciele centrum handlowego. W sumie przygotowano ich kilka tysięcy, a kolejne dostawy są w drodze.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dostęp do maseczek może być utrudniony dla wielu naszych klientów Nie każdy też czuje się na siłach, aby stać w kolejce do apteki, dotyczy to zwłaszcza seniorów. Wiele osób również nie stać na ich zakup, tym bardziej, że ceny są dość wysokie. Wychodzimy więc z inicjatywą pomocy w ich zdobyciu  – mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Jak podkreśla przedstawicielka galerii, celem akcji jest zapewnienie klientom jeszcze większego bezpieczeństwa podczas codziennych, niezbędnych zakupów w sklepie spożywczym, aptece czy drogerii oraz wyrównanie szans w dostępie do zalecanej przez władze ochrony.

Od ponad miesiąca dokładamy wszelkich starań, aby zakupy na terenie Gemini Park były bezpiecznie, prowadząc m.in. intensywne dezynfekcje i stosując się do zaleceń GIS oraz Ministerstwa Zdrowia. Także działające u nas sklepy, wprowadziły cały szereg obostrzeń. Obecna akcja to kolejna odsłona tych działań, mająca na celu zapewnienie naszym klientom dodatkowego komfortu podczas wizyty w sklepie – mówi.

Do szpitala pojadą maseczki FFP3

Ale klienci galerii to nie jedyni beneficjenci akcji Gemini Park. Właściciel galerii przeznaczył kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup specjalistycznych maseczek z filtrem FFP3 dla szpitali z Tychów i Krakowa, zasilając zasoby wykorzystywane na co dzień przez lekarzy i pielęgniarki.

– Pomoc trafi do naszego najbliższego sąsiedztwa. To niewielki gest, którym chcemy wesprzeć tych, którzy stoją dziś na pierwszej linii walki z COVID-19.Taka sąsiedzka pomoc jest dziś niezbędna. Przekazując maseczki nie tylko uzupełniamy zapasy służby zdrowia, ale dajemy także znać, że w tej walce jesteśmy razem, że pamiętamy i doceniamy ogromny wysiłek – mówi Zawodzińska.

Akcja prowadzona przez Gemini Park jest częścią większej pomocy przygotowanej przez Gemini Holdings, realizowanej także w innych miastach.


Źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR