Wyłudzili 30 tysięcy złotych. Szuka ich tyslka policja.

 


Komenda Miejska Policji w Tychach prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”, do której doszło w dniu 05 marca 2020r. w Tychach. Wówczas telefonicznie kobieta podająca się za policjantkę wyłudziła od pokrzywdzonego pieniądze w kwocie 30 000zł.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia w dniu 05 marca 2020r. w Tychach, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd co do okoliczności rozmowy z osobą, która podała się za policjantkę i wyłudziła od pokrzywdzonego pieniądze w kwocie 30 000zł.

W toku prowadzonego dochodzenia uzyskano zdjęcia mężczyzny mogącego posiadać istotne dla wyjaśnienia sprawy informację.

Rysopis mężczyzny

Mężczyzna wzrostu około 170-180 cm, średnia budowa ciała, ubrany w kurtkę koloru granatowego, spodnie koloru jasno-niebieskiego, buty sportowe koloru białego z czarnymi wstawkami. Włosy krótkie.

Osoby które wiedzą coś na temat zdarzenia, bądź rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al. Bielska 46, pod numer telefonu 47 855 1230 , telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/