#zostań w domu z MCK Tychy.

 


Jak powszechnie wiadomo, kultura jest dla nas bardzo ważna. Najważniejsze jest jednak zdrowie. Właśnie dlatego dbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Tylko my mamy wpływ na zaprzestanie rozpowszechniania się koronawirusa. Jak? Oczywiście pozostając w domu, w miarę możliwości.

Doskonale wiemy, że siedzenie w domu nie jest taką prostą sprawą. Gdy dom lśni czystością, a nam skończyły się pomysły na to, jak spożytkować czas – zaczynamy myśleć o wyjściu… oczywiście do tych najbardziej kulturalnych miejsc! Pamiętajmy jednak, że wiąże się to z ogromnym zagrożeniem.

Próbując wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom codziennie na stronie, jak i na Facebooku MCK Tychy (https://www.facebook.com/MCKTychy), pojawiać się będą propozycje spędzenia wolnego czasu na oglądaniu ciekawych koncertów, czy filmów, wirtualnym zwiedzaniu muzeów, porady z zakresu sztuk plastycznych i wiele wiele innych.

Transmisje koncertów lub nagrania muzycznych wydarzeń to fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu. Wielu artystów, podobnie jak my, dołączyło do akcji #zostańwdomu i zorganizowało szereg e-koncertów, które dziś możemy oglądać, a co najważniejsze słuchać, na popularnych platformach.

Pierwszą artystką, która zdecydowała się na tę formę jest Urszula, która utworzyła hasztag #zostanwdomuzmuzyka. Jak sama wspomniała, należy „swoją aktywność ograniczyć do minimum i zostać w domu”.
Niedzielny występ artystki można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/Ub76fgWLyPc

Dzisiejszą propozycją jest koncert U2 ze Slane Castle z 2001 roku. Lista utworów zawiera single z najważniejszych płyt zespołu od The Unforgettable Fire przez Joshua Tree i Achtung Baby, aż po płytę Pop. Na polach pod zamkiem Slane na czterech muzyków z Dublina czekało tego dnia 80 tysięcy ludzi. Nie mogło tam więc zabraknąć takich utworów, jak Beautiful Day, Stuck in a Moment, Staring at the Sun, With or Without You czy One.

Przed Państwem z towarzyszeniem chóru osiemdziesięciu tysięcy osób Larry Mullen Jr, Adam Clayton, The Edge oraz Bono. U2 Go Home – Live Slane Castle 2001.Źródło : http://kultura.tychy.pl/