Potrącenie pieszego na pasach na ul. Edukacji.

 


W niedzielę około godz. 17.30 na ul. Edukacji w Tychach doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letni kierujący samochodem marki Peugeot potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 60-letniego mężczyznę, który przechodził z lewej strony jezdni na prawą. W wyniku zdarzenia poszkodowany doznał złamania żeber i trafił do szpitala. Policjanci szczegółowo wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że zarówno kierujący jak i pieszy powinien na drodze kierować się ZASADĄ OGRANICZONEGO ZAUFANIA!

Przypominamy także, że pieszemu m.in. zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym.

Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, ponieważ w dużym stopniu poprawiają one widoczność i pozwalają uniknąć tragedii. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/