Play Off 1/4 finału : GKS Tychy – KH Energa Toruń 4:2

Problemy w meczu z niżej notowaną Energą Toruń mieli obrońcy mistrzowskiego tytułu – GKS Tychy. W pierwszej tercji nie padły żadne bramki i zanosiło się, że bezbramkowy wynik może przetrwać nawet do trzeciej odsłony. Tak się jednak nie stało, bo na nieco ponad minutę przed końcem drugiej partii goście wyszli na prowadzenie.

Gola na 1:0 zdobył dla nich Bartosz Fraszko trafiając idealnie od poprzeczki. Fraszko miał tego dnia świetnie nastawiony celownik, bo chwilę po starcie trzeciej części gry ponownie uderzył w samo okienko i zanosiło się na ogromną niespodziankę, bo torunianie prowadzili 2:0.

Wzmożone ataki gospodarzy przyniosły skutek w 49. minucie, gdy Filip Komorski zdobył kontaktowe trafienie. W 56. minucie było już 2:2, ponownie na listę strzelców wpisał się Komorski. Bramkę przechylającą szalę na stronę faworyta zdobył uderzając z dystansu obrońca Olaf Bizacki, a wynik na 4:2 strzałem na pustą bramkę ustalił Christian Mroczkowski.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
0:1 Bartosz Fraszko – Michał Kalinowski (38:53)
0:2 Bartosz Fraszko – Jarosław Dołęga – Dmitri Kozlov (40:20)
1:2 Filip Komorski – Alexander Szczechura (48:59)
2:2 Filip Komorski – Gleb Klimenko – Vyacheslav Trukhno (55:34)
3:2 Olaf Bizacki – Christian Mroczkowski – Alexander Szczechura (57:34)
4:2 Christian Mroczkowski – Alexander Szczechura – Michał Kotlorz (58:34)

GKS Tychy: Murray, (Lewartowski); Novajovsky, Yeronau, Klimenko, Trukhno, Komorski; Kotlorz, Bizacki, Witecki, Galant, Yafimenka; Pociecha, Ciura, Szczechura, Cichy, Mroczkowski; Bagiński, Kolarz, Gościński, Rzeszutko, Jeziorski.