Potrącenie na przejściu dla pieszych.

 


Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia, do jakiego doszło ww wtorek w Tychach na al. Bielskiej. Kierująca samochodem Kia Ceed potrąciła 28-latkę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Policjanci apelują zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych!

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 13.00 w Tychach na al. Bielskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 33– letnia, kierująca samochodem Kia Ceed, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 28-latkę. W wyniku zdarzenia poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci potwierdzili, że kierująca była trzeźwa teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Pamiętajmy, że oprócz stosowania się do przepisów ruchu drogowego należy przede wszystkim MYŚLEĆ na drodze, nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.

Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pieszy powinien upewnić się że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić.

Bądźmy rozsądni i nie spieszmy się, bo lepiej stracić kilka minut i przejść bezpiecznie, niż bezmyślnie wejść pod koła pojazdu i doznać poważnych obrażeń ciała lub nawet stracić życie.

Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/