Play-off : Ćwierćfinały w PHL.

W niedzielę skończył się, po 49. kolejkach, sezon zasadniczy. Wygrał go GKS Tychy. Teraz przed nami większe emocje, bo zacznie się play off.

Ćwierćfinały, półfinały oraz finał play off Polskiej Hokej Ligi rozgrywane będą do czterech wygranych spotkań. System meczów polega na rozegraniu dwóch meczów u wyżej sklasyfikowanej drużyny, następnie dwa mecze u niżej, a następnie po jednym meczu wyżej – niżej – wyżej.

Przegrani w ćwierćfinałach kończą sezon.

Mecze o brązowy medal będą rozgrywane do dwóch wygranych spotkań. Rolę gospodarza pierwszego i ewentualnie trzeciego meczu będzie pełnić drużyna wyżej sklasyfikowana po sezonie zasadniczym.

W przypadku braku rozstrzygnięcia spotkania w ćwierćfinałach i półfinałach drużyny przystąpią do rozegrania jednej dogrywki 20-minutowej w stanie liczebnym 4 x 4. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia wyniku, nastąpi seria rzutów karnych wykonywana po 5 zawodników z każdej drużyny.

W przypadku braku rozstrzygnięcia spotkania w fazie finałowej (finał i mecz o 3 miejsce), drużyny przystąpią do rozegrania dogrywki w stanie liczebnym 3 x 3. W przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia, będą następować kolejne dogrywki poprzedzone czyszczeniem powierzchni lodu. Dogrywka wyłoni zwycięzcę w momencie zdobycia bramki.