Miłosz Pawlusiński podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS-em Tychy.

 


To był bardzo ważny dzień dla czołowego zawodnika GKS Tychy U-17. Miłosz Pawlusiński podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Umowa będzie obowiązywać do 31 grudnia 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

– Jest to bardzo duże wyróżnienie na tle wszystkich zawodników. Bardzo cieszy mnie fakt, że udało się podpisać kontrakt. Jest to małe spełnienie marzeń, ale dla mnie, to dopiero pierwszy krok w kierunku seniorskiej piłki – mówi Miłosz Pawlusiński, zawodnik GKS Tychy.

16-letni Pawlusiński już jako junior był obserwowany przez wiele klubów. Wyścig o młodego piłkarza wygrał GKS Tychy. W sierpniu ubiegłego roku pomocnik na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do Tychów z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski.

– Miłosza pozyskaliśmy latem z Odry Wodzisław i już kilka miesięcy wystarczyło, by potwierdził słuszność tego transferu. To kreatywny zawodnik, przed którym rysują się ciekawe perspektywy. Zwrócił też na siebie uwagę innych klubów, ale bardzo się cieszę, że zdecydował się podpisać długoletni kontrakt z GKS-em Tychy. Wierzę, że pójdzie śladem innych młodych zawodników, odgrywających coraz większą rolę w naszym klubie- dodaje Leszek Bartnicki, prezes KP GKS Tychy S.A.

– To zawodnik z fajnym zmysłem do kombinacyjnej gry, potrafiący poprzez pojedynek 1 na 1 stworzyć w środku pola przewagę liczebną. Bardzo fajnie zaawansowany technicznie i bardzo dobrze wypada również w testach motorycznych. Jest to bez wątpienia piłkarz z którym wiążemy bardzo duże nadzieje – podkreśla Jarosław Zadylak, koordynator grup młodzieżowych GKS Tychy.

Bardzo mocno młodemu zawodnikowi GKS Tychy kibicuje również jego rodzina w której nie brakuje tradycji piłkarskich. Dariusz Pawlusiński, to piłkarz doskonale znany z boisk Ekstraklasy. Wujek Miłosza był skrzydłowym, z kolei Pawlusiński junior najlepiej czuje się na pozycji nr 8.

– Kiedyś komentowałem gole strzelane w Ekstraklasie przez jego wujka Darka i życzę mu, by godnie kontynuował rodzinne tradycje – wspomina prezes KP GKS Tychy S.A.

– Bardzo dużą rolę odgrywa w moim piłkarskim życiu. Nadal biorę przykład z wujka i na pewno chcę powtórzyć jego wyniki i również zagrać na poziomie Ekstraklasy – zaznacza Miłosz Pawlusiński.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka-nozna/