Sparing : GKS Tychy – GKS Bełchatów 1:1

Piłkarze GKS Tychy w drugiej tej zimy grze kontrolnej zremisowali z ligowym rywalem, GKS Bełchatów 1:1 (0:0). Bramki w tym spotkaniu padły po przerwie, a na trafienie Mateusza Piątkowskiego bełchatowianie odpowiedzieli golem Wiktora Putina.

W pierwszej połowie optyczna przewaga była po stronie bełchatowian, ale oba zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu konkretnych sytuacji w polu karnym przeciwnika. Zdecydowanie więcej okazji oglądaliśmy po przerwie.

Zmieniona jedenastka tyszan, w której znalazło się wielu młody gracz, w tym m.in. debiutujący w pierwszym zespole niespełna 17-letni Marcel Misztal, od początku postraszyła podopiecznych Artura Derbina. W 49. minucie składna akcja Trójkolorowych zakończyła się bramką. Piłkę w polu karnym otrzymał Jakub Piątek, wystawił ją do dobrze ustawionego Piątkowskiego, któremu pozostało dopełnić formalności.

Ostatnie słowo w tym sparingu należało jednak do bełchatowian. W 72. minucie piłkę zagraną z głębi pola posłał jeden z zawodników GKS, przejął ją Putin i płaskim uderzeniem pokonał Konrada Jałochę. Chwilę później szybką odpowiedź mógł wyprowadzić Aleksander Biegański, ale jego próbę bełchatowianie wybili niemal z linii bramkowej.

Kolejny mecz kontrolny tyscy piłkarze rozegrają w najbliższą sobotę, 1 lutego o godz. 11:00, a ich przeciwnikiem będzie kolejny pierwszoligowy zespół, Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie odbędzie się w Bielsku-Białej (stadion na Górce).

Sparing nr 2, Częstochowa (stadion Skry)
GKS Tychy – GKS Bełchatów 1:1 (0:0)
1:0 – Mateusz Piątkowski (49. asysta: Jakub Piątek)
1:1 – Wiktor Putin (72.)

GKS Tychy: I połowa: 53. Marek Igaz – 5. Maciej Mańka, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 21. Ken Kallaste – 17. Sebastian Steblecki, 14. Dario Krišto, 15. Jan Biegański, 96. Wojciech Szumilas, 13. Łukasz Moneta – 32. Szymon Lewicki. II połowa: 91. Konrad Jałocha – 24. Dominik Połap, 63. Mateusz Pańkowski, 6. Marcin Kowalczyk, 31. Keon Daniel – 77. Kacper Piątek, Marcel Misztal, 7. Jakub Piątek, 18. Aleksander Biegański – 27. Mateusz Piątkowski, 9. Dawid Kasprzyk. Trener Ryszard Tarasiewicz.